Spotkanie z cyklu Ciekawi Świata: „Razborki, macho i uchodźcy. Inny Kaukaz – Inna Gruzja”

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na drugie w tym roku spotkanie z cyklu Ciekawi Świata. Gościem będzie Stasia Budzisz-Cysewska.

Dla wtajemniczonych i stałych bywalców „Ciekawych Świata” Stasia jest już znaną postacią.

O czym będzie mowa tym razem?

Stasia Budzisz-Cysewska: Odnoszę wrażenie, że o Gruzji powiedziano już „wszystko” i można pokusić się o stwierdzenie, że ma się jej nawet przesyt na wszelkich spotkaniach podróżniczych. Gruzja stała się destynacją dość powszechną i mnie samej wydaje się, że byli tam już chyba wszyscy Polacy. Każdy mówi o gościnności, wylewności, suprach i pięknym Kaukazie. I to oczywiście prawda, nie mniej jednak mało słyszy się o tej drugiej stronie tego kraju, tej ciemniejszej, której nie widać na pierwszy rzut oka…

Będzie o kaukaskim macho, szacunku do kobiet i jego braku – jak się objawia i dlaczego tego nie widać na pierwszy rzut oka. Opowiem o wstydliwych i skrywanych gruzińskich razborkach, zwyczajowym procederze stale aktualnym, w który nie ingerują nawet władze państwowe (chyba, że podczas rozrachunków, najczęściej o kobiety, ktoś zostanie ciężko ranny lub będzie miał mniej szczęścia i go zabiją).

Opowiem też o tym, jak to jest być samą (w podróży, w hotelu, w knajpie czy wreszcie w domu) na Kaukazie (nie tylko Południowym ale też Północnym) i czym „grozi” brak protektoratu, a potem – jak się ten protektorat zdobywa i co on tak naprawdę daje.

Termin i miejsce:

28.02.2017, godz. 18.00
klub Fama, ul. Legionowa 5

Bilet:

10 zł – w kasie kina Forum i na www.bilety.bok.bialystok.pl

Informacje z: http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/12227/