Spotkanie z Wojciechem Jagielskim – Z BOKu literatury

Tym razem w ramach cyklu „Z BOKu literatury” odbędzie się spotkanie z Wojciechem Jagielskim, autorem książki„Na wschód od zachodu”.

Organizatorami spotkania są: Białostocki Ośrodek Kultury oraz białostocka redakcja Gazety Wyborczej przy współudziale dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do Czytania”.

Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś.

Termin i miejsce:

22 lutego 2018, godz. 18.00 Kawiarnia muzyczna FAMA, ulica Legionowa 5

Bilety

Wejście: 5 zł – bilety dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na www.bilety.bok.bialystok.pl

O autorze

Wojciech Jagielski w swojej najnowszej książce „Na wschód od zachodu” podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera innego znaczenia. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój. To zupełnie nowe spojrzenie na Wschód.

Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia… Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą.

Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis „Święty”. Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.

Informacje i grafika: bok.bialystok.pl