To musisz wiedzieć, gdy masz ochotę na deser lodowy jak z prawdziwej lodziarni.


Delicious ice cream dessert with whipped cream and cherry

Każdy od czasu do czasu lubi zjeść dobry deser lodowy. Nawet w domu można zjeść pyszne słodkości, które będą smakowały i wyglądały niczym te serwowane w najlepszych kawiarniach i lodziarniach.

 

Jednak, co zrobić, aby deser przygotowany w domu nie tylko dobrze smakował, ale i prezentował się wyjątkowo? Tutaj pomocą mogą okazać się odpowiednio dobrane pucharki lodowe oraz dodatki, jakich użyjesz do przygotowania deseru. Sprawdź, jak można przygotować deser w zaciszu własnego domu, aby prezentował się niczym z najlepsze w mieście lodziarni.

Wybierz odpowiedni pucharek do serwowania deseru

Jeżeli chcesz, aby przygotowywane przez Ciebie desery prezentowały się naprawdę wyjątkowo, zadbaj o to, aby były podawane w profesjonalnych pucharkach do lodów. Tego rodzaju szkło gastronomiczne prezentuje się naprawdę efektownie i dostępne jest w wielu opcjach. Jeżeli chcesz przygotować bardzo dekoracyjny deser, wybierz prosty pucharek w kształcie litery V. Możesz też postawić na pucharek z prostą czaszą, która ma taką samą szerokość na całej swojej wysokości. Z kolei, jeżeli wolisz proste desery, możesz wybrać bardziej dekoracyjny pucharek np. z grawerowanym na całej powierzchni wzorem lub ozdobiony kolorowym motywem wykonanym z barwionego szkła. Przykłady różnorodnych pucharków do lodów znajdziesz na stronie internetowej: pucharydeserowe.pl.

Zadbaj o jakość serwowanych produktów

Jeżeli chcesz zachwycić swoich gości wyjątkowym deserem, pamiętaj również o tym, że liczy się tutaj przede wszystkim smak. Dlatego stawiaj na składniki wysokiej jakości. Wybieraj lody znanych marek. Możesz też pokusić się o to, aby samodzielnie przygotować lody w swoim ulubionym smaku. Pamiętaj także o tym, aby zawsze wybierać produkty świeże. Jeżeli stawiasz na owoce, wybieraj te dostępne sezonowo. Będą one zawsze najlepsze. Zwróć uwagę na to, że w pucharkach deserowych możesz serwować także inne pyszności, nie tylko lody. Dobrze będą w nich wyglądały także budynie, kisiele, galaretki, a także bardzo popularne w ostatnim czasie desery warstwowe. Jeżeli szukasz inspiracji do przygotowania pysznego deseru, zajrzyj do artykułu: Magiczna formuła, jak zrobić z niczego smaczny deser w pucharku.

Udekoruj pucharek i deser w profesjonalnym stylu

Ostatnim krokiem w przygotowywaniu deseru jest jego dekoracja. Również ten etap możesz wykonać jak w profesjonalnej lodziarni. W jaki sposób? Metod na dekorację pysznego deseru w pucharku jest wiele. Możesz wykorzystać do tego owoce lub bitą śmietanę. A jeżeli chcesz nadać swojemu deserowi naprawdę profesjonalnego wyglądu, możesz postawić na efektowne dekoracje z czekolady. Pucharki lodowe, możesz ozdobić wykorzystując specjalne formy do dekoracji czekoladowych. Najczęściej mają one postać silikonowych lub plastikowych wytłoczek z różnymi wzorami. Wylewasz do nich roztopioną masę czekoladową i czekasz, aż stężeje. Zajmuje to zazwyczaj od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od tego, jak duże są to dekoracje. Taką ozdobę wystarczy później wbić w deser i gotowe.