Tornister dla pierwszoklasisty – jaki wybrać?

Nasze dziecko idzie pierwszy raz do szkoły? W takim razie musimy zadbać o skompletowanie całej wyprawki. Jednym z jej najważniejszych elementów jest bez wątpienia porządny tornister. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wybór pierwszego plecaka dla dziecka to naprawdę niełatwe zadanie. W końcu zależy nam, aby był idealny, a naszemu maluchowi służył jak najdłużej. Obecnie w sklepach znajdziemy setki tornistrów o różnych wzorach, fasonach i kolorach. To też zresztą nie ułatwia zadania, bo nie od dziś wiadomo, że im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. Przede wszystkim już na samym początku powinniśmy rozważyć, czy lepszą opcją będzie zwykły plecak, czy może tornister. W tej kwestii specjaliści jednogłośnie twierdzą, że dla maluchów znacznie lepiej sprawdzą się te drugie, ponieważ ich kształt ułatwia zachowanie prawidłowej postawy. Jaki tornister wybrać?

Jaki powinien być tornister dla pierwszoklasisty?

Plecak dla świeżo upieczonego ucznia powinien spełniać ściśle określone warunki i wymagania. Chodzi to zarówno o kwestie związane z ogólnymi zaleceniami i rekomendacjami, jak i naszymi indywidualnymi preferencjami. Zanim więc ruszymy do sklepu i zaczniemy poszukiwania, dokładnie sprecyzujmy, czego oczekujemy od takiego tornistra. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam wybrać ten właściwy, ponieważ już na wstępie wyeliminujemy wiele modeli.

Pierwszą sprawą jest waga plecaka. Im jest ona mniejsza, tym lepiej. Taki lekki tornister dla pierwszoklasisty zapewni maluchowi komfort i nie będzie stanowić dodatkowego obciążenia. Nie zapominajmy bowiem, że znajdą się w nim przecież także książki oraz pozostałe wyposażenie, które uczeń ma ze sobą codziennie w szkole. Dobry tornister musi być też właściwie wyprofilowany. Dzięki temu będzie dobrze dopasowany do pleców, wymuszając tym samym prawidłową postawę u dziecka. Ostatnią z najważniejszych cech dobrego tornistra, jest duża pojemność i optymalna ilość przegródek. To pozwoli na właściwą organizację całej jego zawartości.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla pierwszoklasisty?

Kupując tornister dla pierwszoklasisty, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii praktycznych. Przede wszystkim powinien być dobrze przystosowany do naszego malucha. Bardzo ważne, aby zapewniał możliwość regulacji, tak aby móc swobodnie przystosować go do potrzeb dziecka. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie. Odblaski to element, którego absolutnie nie może zabraknąć w tornistrze.

Dla rodziców nie jest to może tak istotne, jednak dla malucha wygląd plecaka to najważniejsza sprawa. Dlatego też podczas zakupów warto postawić na model, który spełni oczekiwania estetyczne dziecka. Możemy też wybrać go wspólnie. Wtedy nasz pierwszoklasista będzie nosił go z dumą.