’TRANSPLANTACJA’ Mariusza Przybylskiego – spotkanie z projektantem i wernisaż wystawy

Mariusz Przybylski, jeden z najbardziej cenionych polskich projektantów, po raz pierwszy zrealizował projekt łączący dwie dotychczas odległe dziedziny – wysoką modę i recykling używanej odzieży. Efektem jest kolekcja zatytułowana „TRANSPLANTACJA”, która teraz w formie wystawy zostanie zaprezentowana w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Na spotkanie z projektantem i wernisaż wystawy zapraszamy już 19.03.2016 r.


O godz. 17.00 na Scenie Kameralnej w gmachu OiFP przy ul. Odeskiej 1, można będzie spotkać się z Mariuszem Przybylskim, który opowie o pracy projektanta, zdradzi źródła swoich inspiracji oraz przybliży kulisy powstawania kolekcji „TRANSPLANTACJA”.

Zaraz po spotkaniu, o godz. 18.00 w Sali Wystawowej OiFP, odbędzie się wernisaż i otwarcie wystawy „TRANSPLANTACJA”.

Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

„TRANSPLANTACJA” to unikatowa damska kolekcja stworzona z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, dostarczonych przez VIVE Textile Recycling. To pierwszy w Polsce tak spektakularny projekt z dziedziny art recyklingu, w który angażuje się znany polski projektant oraz największa firma zajmująca się recyklingiem tekstyliów na naszym rynku. To przedsięwzięcie, które świadczy nie tylko o innowacyjności VIVE Textile Recycling, ale przede wszystkim – o niezwykłej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej firmy.

„Wspólnym mianownikiem wszystkich sylwetek, stworzonych na potrzeby TRANSPLANTACJI jest pragnienie przedłużenia modowego życia odzieży używanej, poprzez wykorzystanie wybranych jej elementów na potrzeby tzw. mody wysokiej. To kolekcja z przeszłością, ale w pełni nowa i nowoczesna.” – tak wyjaśnia tytuł i ideę kolekcji sam projektant.

Data: 19.03.2016 r., godz. 17:00
Miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska „Europejskie Centrum Sztuki” w Białymstoku, Odeska 1, 15-406 Białystok
Wstęp: wolny