Ubranko dla psa – kiedy warto się zdecydować?


Zdjęcie autorstwa mark glancy z Pexels

Zastanawiasz się nad zakupem ubrania dla psa? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na ten krok!

Ubranka dla psów stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Na ulicach możemy zobaczyć, że coraz więcej właścicieli decyduje się na jakiś element ubioru dla swojego czworonoga. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji ubioru dla piesków, w wielu różnych kolorach i stylach. Skoro rynek z ubrankami dla piesków rośnie, warto zastanowić się, kiedy jest odpowiedni moment na zakup takiego ubranka. Jeśli posiadasz w domu psa, ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Ubranko dla psa – czy warto?

Najprostszą odpowiedzią na tak zadane pytanie jest odpowiedź – zdecydowanie warto! Pies to zwierze, które jest bardzo czułe na temperatury otoczenia, dlatego zawsze musimy zwracać uwagę na to, czy naszemu czworonogiemu przyjacielowi jest ciepło czy zimno.

Oczywiście, jeśli pies od małego przyzwyczajony jest do  temperatur zewnętrznych i na co dzień przebywa poza domem, to nie będzie mu potrzebne grube ubranie, od razu gdy spadnie temperatura o kilka stopni. Dla takiego psa powinniśmy zakupić garderobę dopiero wtedy, gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera.

Inaczej ma się kwestia psów, które od małego wychowywane są w domach i mieszkaniach, a jedyny kontakt z środowiskiem zewnętrznym jest podczas codziennych spacerów. Tego rodzaju psy są bardzo wrażliwe na warunki pogodowe, takie jak: spadki temperatury, deszcz, śnieg, wiatr. Tego rodzaju psy właściciele muszą zaopatrzyć w dodatkową ochronę w postaci ciepłej odzieży. Zakup odzieży dla psa w tym przypadku nie jest zdecydowanie fanaberią.

Jakie rasy psów należy ubierać

Ciężko wytypować konkretne rasy psów, które kategorycznie należy ubierać. Jak już wyżej wspominaliśmy, głównym kryterium, czy powinniśmy zakupić ubranko dla psa jest to, czy dany pies na co dzień przebywa z nami w mieszkaniu. Nie ma znaczenia, czy jest to York czy Bokser, każdemu psu będzie równie zimno w mroźne dni.

W co najlepiej ubrać swojego psa

Już od małego szczeniaczka właściciele powinni przyzwyczajać swoje psy do noszenia ubrań. Dzięki temu, nasz przyjaciel uniknie dużego szoku, gdy po kilku latach będziemy próbować założyć mu jakieś ubranie. Może zająć nam dużo czasu, zanim taki pies przywyknie i zaakceptuje ubranie.

Dla najmłodszych piesków, najlepsza opcją będą miękkie koszulki i bluzki, które nie będą zbyt mocno uwierać skóry. Jest to pierwszy krok do tego, by pies mógł założyć w mroźne dni grubą kurtkę lub bluzę. Oczywistą kwestią jest to, że nie ma jednego, uniwersalnego ubranka, które będzie odpowiednie w każdą pogodę. Zdecydowanie musimy zaopatrzyć się w różnego typu ubrania, od ciepłych swetrów czy ciepłą kurtkę po lekkie lekkie bluzki i t-shirty. Każda część garderoby musi być dopasowana do warunków atmosferycznych panujących aktualnie na zewnątrz.

Przy doborze odpowiedniego ubranka należy brać pod uwagę przede wszystkim komfort psa. To jak się czuje nasz piesek w danym ubraniu jest niezwykle istotne, szczególnie jeśli wychodzimy z nim na długi spacer.

Ubranka dla psów – podsumowanie

To już wszystkie porady na dziś, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego ubranka dla psa. Mamy nadzieje, że teraz wiesz już, kiedy zdecydować się na zakup ubrania oraz jakie ubrania wybrać dla swojego czworonoga.

Źródło: Ubrania dla psa http://futerkowo.pl