Udostępnij siebie innym – zostań wolontariuszem #BEZPŁATNE

 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie dla wolontariuszy organizowanym przez Fundację „Pomóż Im”. Podczas trzech spotkań, które odbędą się kolejno: 4, 11 i 18 marca dowiesz się: na czym polega wolontariat; jakie są prawa i obowiązki wolontariusza i organizacji, którą wspiera; jaki rodzaj wolontariatu jest dla Ciebie najlepszy, a także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach podczas działań wolontarystycznych. Spotkania poprowadzą doświadczeni pracownicy fundacji, którzy na co dzień zajmują się nieuleczalnie lub przewlekle chorymi dziećmi. Dodatkowo, każdy z uczestników weźmie udział w kursie pierwszej pomocy oraz obowiązkowych praktykach wolontariatu – biurowego oraz akcyjnego na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

Wolontariat to okazja do poznania nowych, ludzi, zdobycia doświadczenia, rozwoju zainteresowań i umiejętności, ciekawego spędzenia czasu wolnego, a także dobrej zabawy i nowych wyzwań.

Szkolenie skierowane jest do osób powyżej 16 roku życia, zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy. Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie odpowiednich umiejętności.

Zapisy na kurs przyjmowane są drogą mailową pod adresem wolontariat@pomozim.org.pl

Należy podać: Imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu.

Termin zgłoszeń do 2.03.2020 r.

Kontakt telefoniczny do koordynatora wolontariatu: Dominika Chimkowska, tel. 605 460 330

Miejsce:
Aula 1.7. – Wydział Nauk o Zdrowiu UMB,
ul. Szpitalna 37
Godz. 18:00 (czas trwania – ok. 90 – 120 min)