Urzędy Skarbowe w Białymstoku. Jak załatwić sprawę najszybciej?

Koniec roku, potrzebujesz rozliczyć PIT, ale nie masz pojęcia pod który urząd w Białymstoku podlegasz? Szukasz informacji na temat zakresu działań Urzędów Skarbowych w Twoim mieście? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśnimy czym zajmują się Urzędy Skarbowe w Białymstoku oraz, który urząd jest odpowiedni ze względu na Twoje miejsce zamieszkania.

Czym zajmują się Urzędy Skarbowe w Białymstoku?

Białystok jest stolicą województwa Podlaskiego. Ze względu na dużą ilość mieszkańców i rozległą powierzchnię, dostępne są dla mieszkańców 3 Urzędy Skarbowe. Taka ilość placówek znacznie ułatwia i przyspiesza załatwienie wszystkich spraw.

Podlaski Urząd Skarbowy zajmuje się obsługą mieszkańców całego województwa podlaskiego. Dostępny jest dla klientów w poniedziałki od godziny 7:30 do 18:00, a w pozostałe dni tygodnia od 7:30 do 15:30. Urząd mieści się przy ulicy Młynowej 21A.

Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku przy ulicy Świętojańskiej 13, obsługuje mieszkańców dzielnic: Antoniuk, Bacieczki, Bażantarnia, Białostoczek, Dziesięciny, Marczuk, Nowe Miasto, Piaski, Starosielce, Śródmieście i Wysoki Stoczek. Przyjmuje petentów w godzinach 7:30-18:00 w poniedziałek oraz w pozostałe dni tygodnia od 7:30 do 15:30.

Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku przy ulicy Plażowej 17, obsługuje mieszkańców dzielnic Bagnówka, Bojary, Dojlidy, Dojlidy Górne, Fasty, Halickie, Pieczurki, Pietrasze, Przemysłowa, Skorupy, Wygoda, Zagórki, Zawady oraz gmin Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Juchnowiec Kościelny, Łapy, Michałowo, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków, Zabłudów i Zawady.

Szczegółowe informacje wraz a aktualizacjami można znaleźć tutaj:

https://urzadskarbowy.eu/spis-urzedow/podlaskie/bialystok

Osoba fizyczna może złożyć deklarację o dochodzie, oraz zapłacić w KASIE urzędu podatek (m.in od dochodu, otrzymanej darowizny czy nabycia lub sprzedaży nieruchomości).

Przedsiębiorca, jest częstym gościem Urzędu Skarbowego, ponieważ to w nim załatwia większość swoich rozliczeń. Przedsiębiorca składa tu deklarację podatkową, rejestruje się jako VAT-owiec oraz składa i aktualizuje zgłoszenie identyfikacyjne.

Urząd skarbowy zajmuje się także kontrolą i nadzorem podatkowym osób fizycznych i przedsiębiorców. Doświadczeni pracownicy pomogą nam rozwiązać sprawy wymienione powyżej. Wszystkie wnioski, które musisz wypisać są dostępne w siedzibie Urzędu Skarbowego oraz na stronie internetowej.

Urząd skarbowy online? Teraz to możliwe !

Coraz więcej spraw możemy załatwić nie wychodząc z domu. Tak jest też w przypadku spraw związanych z działalnością Urzędów Skarbowych, a dokładniej z rozliczeniem podatku dochodowego. Z pomocą przychodzi nam program e-PIT – darmowy program, który w prosty sposób, krok po kroku pomoże nam wypełnić, a potem złożyć deklarację. Program e-PIT dostępny tutaj https://urzadskarbowy.eu/twoj-e-pit/, umożliwia darmowe wypełnienie deklaracji m.in PIT-37, PIT-36, PIT-28.