„Usłysz swoją szkołę” w Radiu TOK FM – debata w Zmianie Klimatu

Radio TOK FM rozpoczyna cykl debat pod hasłem „Usłysz swoją szkołę”. Od 6 kwietnia do 1 czerwca br. dziennikarze stacji odwiedzą 9 miast w całej Polsce, aby porozmawiać z ich mieszkańcami na temat zmian w szkołach i skutków reformy edukacji.

Radio TOK FM rozpocznie nową akcję „Usłysz swoją szkołę” już w czwartek, 6 kwietnia br. w Białymstoku.

O godz. 18:00 w Klubie Zmiana Klimatu spotkają się m.in. przedstawiciele samorządu, organizacji rodzicielskich i nauczycieli, aby porozmawiać o tym, jak zmiany w systemie edukacji wpłyną na szkoły w ich mieście oraz jakie problemy rozwiąże, a jakie stworzy reforma. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na wiele pytań – dlaczego niektóre szkoły zostaną zlikwidowane, czego wciąż nie wiedzą rodzice, a czego nauczyciele i jak zmienią się lekcje.

Debatę z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli, urzędników samorządowych i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej poprowadzi dziennikarka Radia TOK FM Agata Kowalska.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Wydarzenia będą transmitowane na żywo na antenie Radia TOK FM oraz na profilu stacji na Facebooku. Dodatkowo, wiadomości i relacji z każdego z miast będzie można posłuchać m.in. w „Informacjach Radia TOK FM” oraz programach „EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” i „Godziny szczytu”.

Do udziału w dyskusji redakcja Radia TOK FM zachęca również swoich słuchaczy. Na adres szkola@tok.fm można wysyłać informacje o problemach, skargi, ciekawostki czy zagadnienia związane z reformą edukacji. Swoimi przemyśleniami można podzielić się także za pośrednictwem aplikacji Mikrofon TOK FM.