W czasie deszczu dzieci się nudzą – poznajcie najlepsze rozrywki dla młodszych dzieci i tych nieco „starszych”, czyli Was


fot. materiał partnera

Bądźmy szczerzy, jesień nie jest chyba niczyją ulubioną porą roku. Nie dość, że jest zimno, buro i ponuro to jeszcze ciągle pada. Jakoś rzadko mamy do czynienia ze złotą polską jesienią, a zdecydowanie częściej pogoda nas nie rozpieszcza. Zatem logiczne wydaje się, że większość czasu siedzimy w domu, teraz jest to tym logiczniejsze, że z powodu pandemii koronawirusa nie należy wychodzić bez ważnej przyczyny, ale z drugiej strony komu się tak naprawdę chce wychodzić na ten ziąb, kiedy nie musi. Aby w domu się nie nudzić, przedstawimy Wam dzisiaj najlepsze rozrywki dla wszystkich.

Rodzinne aktywności czas zacząć

W czasie deszczu szczególnie dzieci się nudzą, a każdy rodzic wie, że znudzone dziecko to marudne dziecko, a często jeszcze brojące dziecko. Zatem, aby nie dopuścić do demolki domu bądź zszargania sobie nerwów warto od razu wymyślić ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Doskonałym wyborem i jednocześnie rozrywką dla całej rodziny może być wspólne granie w gry planszowe.  Jeżeli nie macie żadnej planszówki to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją samodzielnie wymyślić, następnie zrobić pionki i planszę. Taka zabawa rozwija, a przy tym zaangażuje całą rodzinę. Możecie też wspólnie piec ciasta i to mogą być zdrowe ciasta, choćby „Leśny mech” ze szpinakiem bądź też brownie z buraków, ale oczywiście od czasu do czasu możecie także pozwolić sobie na pyszne gofry z czekoladą czy też pancakes, które również powinniście przygotować z dziećmi. Tutaj mamy dla Was radę, otóż dzieci powinny być bardzo zaangażowane w pracę, a więc w samo przygotowanie, a nie tylko jedzenie i ważne jest to, aby także pomagały w sprzątaniu.

Rozrywki dla dorosłych

Ok, prawda jest taka, że my osoby dorosłe też jesteśmy marudni jeżeli nam się nudzi. Oczywiście możemy powiedzieć, że mając chwilę wolnego nadrobimy czytelnictwo, ale po całym dniu zabaw z dziećmi raczej nie będziemy mieć na to ochoty. Ale nie oznacza to wcale, że musimy zaraz spać, wszak możemy pozwolić sobie także na inne rozrywki, choćby oglądanie telewizji internetowej. Jeżeli jeszcze nie macie Netflix’a to nie powinniście czekać, wszak na tej platformie dostępnych wiele ciekawych seriali, które są wciągające, ale są też idealną propozycją na wieczór we dwoje z winem oraz popcornem polanym masłem. Tutaj polecamy Wam choćby „Dom z papieru” czy też „Ozark”. Jeżeli nie macie jeszcze szybkiego Internetu, to koniecznie sprawdźcie ofertę dostawcy internetu Koba, gwarantujemy, że będziecie zachwyceni szybkością oraz bardzo niską ceną.

Gdy trzeba już wyjść na dwór

O ile starsze dzieci znajdą sobie jeszcze jakąś rozrywkę, tak młodsze trzeba zabawiać i organizować im bardzo dokładnie czas. Zatem, gdy już upieczecie słodkości, zagracie w gry, a dzieciaki nadal mają sporo energii, to czas wyciągnąć największe działo, czyli wyjść na spacer. Oczywiście należy odpowiednio się ubrać, czyli ciepła odzież, kurtki przeciwdeszczowe oraz kalosze i już można wspólnie pójść do lasu czy do parku i zbierać kasztany czy choćby wspólnie skakać po kałużach. Po takiej rozrywce dzieciaki pójdą szybko spać, a wy będziecie mieć czas dla siebie.

Alternatywa dla wyjścia na dwór

Czasami opady deszczu są tak intensywne, że wyjścia  na zewnątrz raczej się nie poleca. Zatem, gdy dzieci mają nadmiar energii i nie nie dają wam spokoju, to możecie zorganizować zawody sportowe w domu, coś na wzór „wyścigów rzędów”, w które bawiliśmy się na wychowaniu fizycznym.  Wystarczy oczywiście przygotować jakiś mały tor przeszkód, czyli postawić krzesełka, które będzie trzeba ominąć, ale i kartki, na które należy skakać. Możliwości jest sporo. Warto też wybrać trochę konkurencji zręcznościowych, choćby z przenoszeniem jajka, choć oczywiście musicie się liczyć z tym, że bałaganu po zawodach też trochę będzie. Ale skoro razem się bawicie, to także razem sprzątacie, a więc nie powinno Wam to zająć sporo czasu.

Na samym końcu przypominamy, że jesienią trzeba szczególnie zadbać o odporność i ją wzmocnić. Zatem należy spożywać dużo soków zarówno owocowych, jak i warzywnych, a także jeść zdrowe i zbilansowane posiłki. Nie zapomnijcie też odpowiednio się ubierać, czyli adekwatnie do pogody no i oczywiście nosić maseczki.