W jakich branżach szukać dobrze płatnej pracy dla kobiet w Białymstoku?


fot. Pexels

Szukanie pracy nie jest najłatwiejszym zadaniem, jednak przy odpowiednim podejściu da się zrealizować ten cel. O jakich branżach warto pomyśleć, by znaleźć dobrze płatną pracę w Białymstoku? Zobacz – zwłaszcza jeśli jesteś kobietą.

Rynek pracy w ostatnim czasie jest dość trudny, ale jeśli ktoś naprawdę chce znaleźć pracę, da się to zrobić skutecznie – także w Białymstoku. Warto wiedzieć, w jakich branżach szukać dobrze płatnej pracy oraz na co zwrócić uwagę.

W jakich branżach szukać?

Oferty w naszym mieście są bardzo różnorodne – da się wśród nich wyłuskać takie, które mogą przynieść dobry dochód. Jaka praca w Białymstoku będzie dobrze płatna? Przyjrzyjmy się kilku branżom.

Sprzedaż

W branży handlowej warto zwrócić uwagę na oferty pracy jako przedstawiciel handlowy. Jest to praca wiążąca się z dobrymi zarobkami. Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy oraz kompetencji miękkich, takich jak komunikatywność oraz umiejętności negocjacyjne, które często są domeną kobiet.

Inne dobrze płatne oferty z tej kategorii to także doradca ubezpieczeniowy, finansowy lub do spraw nieruchomości. Stanowiska te wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności, choć w wielu przypadkach można się ich nauczyć od podstaw. Są więc niezłym pomysłem na przebranżowienie się – zwłaszcza jeśli chodzi o doradców ubezpieczeniowych, dla których pracodawcy oferują pakiet szkoleń na start.

Marketing

Marketing internetowy to branża, z której sporo ofert przewija się w naszym mieście. Copywriter, specjalista do spraw ecommerce czy specjalista social media to tylko niektóre ze stanowisk odznaczających się całkiem niezłym wynagrodzeniem. W tej branży liczą się często umiejętność pisania, wiedza z zakresu marketingu internetowego oraz social mediów, jak również kreatywność i umiejętności interpersonalne.

IT

Branża technologiczna to z pewnością jedna z najbardziej docenianych jeśli chodzi o zarobki. Jednak wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i bycia na czasie. Programowanie to zajęcie, które coraz częściej wybierają kobiety. Jeśli więc myślisz o zmianie pracy i branży, może jest to dziedzina, w której warto się dokształcić, by zacząć lepiej zarabiać?

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o dobre zarobki, to jest to kwestia bardzo indywidualna – dla jednych „dużo” będzie oznaczało „mało” dla innych. Pomyśl, na jakich branżach ci zależy i szukaj rozwojowego stanowiska, które pozwala na awans i ewentualną podwyżkę.

Szukanie pracy zacznij od przygotowania dobrego CV. W internecie są dostępne różne poradniki, które pomogą ci zrobić to odpowiednio. Pamiętaj, by CV było przygotowane pod konkretną ofertę pracy, czyli uwydatniało doświadczenie i umiejętności, które będą potrzebne na danym stanowisku.

fot. pexels.com