W najbliższą niedzielę Mikołaj z Laponii znów odwiedzi Białystok!

W niedzielę, 1 grudnia, Mikołaj z Laponii ponownie przyjedzie do Białegostoku. To już siódma wizyta prawdziwego Joulupukki w naszym mieście.

– Wspólnie z Mikołajem włączymy lampki na miejskiej choince. Około godziny osiemnastej rozbłysną też inne białostockie dekoracje. Zapraszam mieszkańców na to wydarzenie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Od tego wieczoru będzie można oglądać nasze miasto przystrojone w świąteczne ozdoby.

Z tej okazji na białostoczan będą czekać liczne atrakcje – występy muzyczne i wspólne śpiewanie kolęd. Wszystko to już od godz. 16:30 na Rynku Kościuszki.

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki w Białymstoku rozpoczną się już o godz. 16.30.

Przed białostocką publicznością wystąpią:

  • zespół „Winnica”,
  • Michał „Cira” Ciruk
  • chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku,
  • Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”.

Tego dnia w Białymstoku odbędzie się także „III Bieg Mikołajkowy” w ramach Pucharu Grand Prix Zwierzyńca. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci.