Warsztaty dla dzieci 10+ „Zabawy z drewnem”


fot. Ono Kosuki, źródło Pexels

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty dla dzieci „Zabawy z drewnem”, które rozpoczną się dnia 15 kwietnia 2023 r. o godz. 9.00.

Warsztaty dla dzieci – zabawy z drewnem to cykl 5 spotkań, na których dzieci tworzą własne zabawki i przedmioty codziennego użytku korzystając z prawdziwych narzędzi. W czasie zajęć dziecko wymyśla, projektuje, tworzy i kreuje. Dzieci samodzielnie wykonane projekty będą mogły zabrać do domu.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 10+.

Głównym założeniem zajęć jest pokazanie dzieciom różnych umiejętności prawidłowego posługiwania się prostymi narzędziami i przyborami technicznymi. Zobaczą różne narzędzia takie jak np. wiertarka, wkrętarka, piła ręczna, młotek, wypalarka. Będą mogły zorganizować sobie stanowisko do wykonywania prostych prac z drewna i sklejki.

Praca w drewnie daje wiele radości i satysfakcji, dzieci lubią korzystać z możliwości rozwoju własnych inwencji twórczych oraz zdolności manualnych.

 

Terminy zajęć:

15, 22, 29 kwietnia 2023 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 11:15

13, 27 maja 2023 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 11:15

Miejsce zajęć: Białostocka Akademia Rodziny w Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (parter, sala nr 3).

Pierwszeństwo w udziale w zajęciach mają osoby które nie uczestniczyły w nich w ramach Białostockiej Akademii Rodziny.

Zapisy odbywają się poprzez formularz rejestracyjny. W UWAGACH proszę wpisać wiek dziecka.