„Weekend z Picassem” w Białymstoku – wyjątkowe spotkanie z dziedzictwem artysty


źródło: organizator wystawy

Zwiedzanie wystawy Picasso – „Wojna i Pokój” oraz „Los Toros”

Białostocki Ratusz, mieszczący się przy Rynek Kościuszki 10, stanie się miejscem wyjątkowego spotkania z artyzmem jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. W dniach 28 stycznia, 2 lutego (o godzinie 17.30), oraz 3 i 4 lutego (o godzinie 14.00), wszyscy miłośnicy sztuki mają okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu pod hasłem „Weekend z Picassem”. Kuratorki ekspozycji: Anna Topolewicz i Monika Stalończyk, przez cztery dni począwszy od niedzieli 28 stycznia, oprowadzą aż cztery grupy odwiedzających.

Podróże w świat twórczości Picassa

Wystawa, nosząca tytuł „Wojna i Pokój” oraz „Los Toros”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Dlatego też, aby sprostać oczekiwaniom miłośników sztuki, kuratorki ekspozycji, Anna Topolewicz i Monika Stalończyk, będą prowadzić aż cztery grupy w trakcie tych czterech dni.

Unikalne spotkanie z dziedzictwem artysty

Uczestnicy „Weekendu z Picassem” będą mieli niepowtarzalną okazję, aby w samym sercu Białegostoku zgłębić tajniki twórczości Pablo Picasso. Liczba miejsc na grupę jest ograniczona do 30 osób, co zapewnia kameralną atmosferę i umożliwia bliższy kontakt z eksponatami.

Dwuczłonowa ekspozycja

Wystawa „Wojna i Pokój” stanowi manifest artysty przeciwko wojnie, ukazując jej okrucieństwo oraz świadectwo działalności na rzecz pokoju. Druga część, „Los Toros”, poświęcona jest hiszpańskiej korridzie, często pojawiającej się w twórczości Picassa, odzwierciedlając jego fascynację mitologią, kulturą Hiszpanii oraz „tauromachią”.

Zapisy i informacje

Ekspozycja potrwa od 12 stycznia do 7 lutego 2024 r. i została zorganizowana we współpracy z Epicentrum Art Gallery. Koszt uczestnictwa to bilet wstępu do muzeum. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zapisy są konieczne i można je dokonywać telefonicznie pod numerem: 516 141 960.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji na spędzenie weekendu z jednym z największych geniuszy sztuki – Picassem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.