Weekendowe warsztaty w Muzeum Podlaskim

Muzeum Podlaskie zaprasza na fascynujące weekendowe warsztaty, które odbędą się 20 i 21 stycznia 2024 roku. Wydarzenia te połączą edukację, kreatywność i radość z odkrywania tajemnic sztuki oraz historii. Przygotowano atrakcje dla różnych grup wiekowych, gwarantując niezapomniane przeżycia zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.

Rodzinne Weekendy – Weź rzeźbę na warsztat

20 stycznia 2024 r., godz. 11.00, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17

Rzeźba to trójwymiarowe dzieło sztuki, a w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego będziecie mieli okazję nie tylko oglądać, ale także dotknąć jej struktury. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami. Podczas zajęć prowadzący, Anna Malesińska, poprowadzi uczestników przez fascynujący świat rzeźby Alfonsa Karnego. Zajęcia obejmą obserwację eksponatów, zgłębianie technik wykonania oraz stworzenie własnej małej rzeźby. Liczba miejsc ograniczona – zapraszamy do zapisów!

Klub Młodego Historyka

20 stycznia 2024 r., godz. 10.00, Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Dla młodych pasjonatów historii przygotowano warsztaty w Muzeum Historycznym. Podczas spotkania z klubem młodego historyka, dzieci w wieku 7-13 lat dowiedzą się, jakie tajemnice kryją w sobie dokumenty oraz jak różni się papier czerpany od zwykłego. Joanna Januszkiewicz poprowadzi również praktyczną część warsztatów, podczas której uczestnicy stworzą własne dokumenty z pieczęciami. Niezapomniana lekcja historii w ciekawy sposób!

Rodzinne Weekendy – Albert Einstein równa się geniusz

21 stycznia 2024 r., godz. 11.00, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17

Dzień później, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na warsztaty poświęcone jednej z największych postaci nauki – Albertowi Einsteinowi. Dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami przygotowano spotkanie z genialnym fizykiem. Oprócz poznania jego fascynującej biografii, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć płaskorzeźbę z gliny przedstawiającą słynnego ucznia. Prowadzenie zajęć powierzone jest Annie Malesińskiej.

Tajniki Haftu

21 stycznia 2024 r., godz. 14.00, Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Dla miłośników rękodzieła i tradycji przygotowano warsztaty haftu zainspirowane motywami zimowymi. Starszy kustosz Alina Dębowska-Jankiewicz poprowadzi uczestników przez tajniki haftu krzyżykowego, popularnego na Podlasiu od ponad 100 lat. Każdy z uczestników ozdobi własną torbę, wykorzystując zdobytą wiedzę i dostarczone materiały.

Zapisy na warsztaty oraz dodatkowe informacje dostępne pod numerami telefonów poszczególnych instytucji.

Zapraszamy do spędzenia twórczego weekendu w Muzeum Podlaskim, gdzie historia i sztuka łączą się w fascynujący sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.