Wernisaż wystawy online: „Młode Talenty”


praca Michaliny Szymańskiej

Dom Kultury Śródmieście zaprasza na wernisaż wystawy projektu plastycznego: „Młode Talenty”. Wernisaż odbędzie się online w czwartek 8 kwietnia o godzinie 18:00, na profilu społecznościowym  facebook Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku.

Wystawa obejmuje wyróżnione prace trzech wychowanek Pracowni Plastycznej Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku w roku 2021. Prace powstały pod opieką instruktorki DKŚ – Pani Katarzyny Magdziak.

Zapraszamy wirtualnie do świata trzech młodych twórczyń: Aleksandry Bzury, Pauli Tarasiuk i Michaliny Szymańskiej. Okazuje się, że młode pokolenie ma nam sporo do przekazania. Popatrzmy na świat Ich oczami.

O autorkach:

Aleksandra Bzura

To najstarsza aktywnie działająca uczestniczka Ogniska Plastyczno-Komputerowego DKŚ. Sięga po różne techniki, ciągle poszukuje swojej drogi artystycznej.

Jej ekspozycja obejmuje zarówno rysunek tuszem, jak i prace wykorzystujące haft oraz techniki płatnerskie. Wspólnym motywem są ptaki i fantastyka, które od lat są bliskie sercu Autorki.

Paula Tarasiuk

Ma wyrazisty styl. Jako miłośniczka antropologii filozoficznej, odwołuje się do prostoty, a zarazem złożoności istoty ludzkiej. Prace są próbą analizy ludzkiego ego.

Jej ekspozycja łączy różne techniki: od klasycznego malarstwa, poprzez elementy ubioru, na wykorzystaniu elementów militarnych kończąc. Autorka tworzy z tego, co akurat ma pod ręką. Nadając przedmiotom nowe znaczenie.

Michalina Szymańska

Okazała się swoistym odkryciem plastycznym. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów plastycznych.

Na wystawie prezentuje to, w czym czuję się najlepiej. Są to w większości malarskie portrety, inspirowane mitologią starożytnej Grecji.

To już druga edycja projektu „Młode Talenty” organizowanego przez Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Projekt jest szansą na docenienie i wypromowanie młodych twórców, działających pod opieką instruktorów DKŚ.

Wystawa wyróżnionych prac zaś jest swoistym otwarciem drzwi na artystyczny świat.