Wirtuoz baletu na Kilińskiego – niezwykłe warsztaty z Nicola (Klaus) Melita już w lutym!

Już w lutym, białostoccy miłośnicy tańca mają wyjątkową szansę na spotkanie z uznanym solistą europejskich scen baletowych. Dom Kultury „Śródmieście” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież powyżej 11. roku życia na niezwykłe Warsztaty Tańca – Elementy Baletu Klasycznego pod okiem wybitnego tancerza, Nicola (Klaus) Melita, związanej z Bawarską Operą Państwową w Monachium.

Nicola Melita to postać zasłużona na europejskich scenach baletowych, a teraz dzielić się będzie swoim talentem i doświadczeniem w samym sercu Białegostoku. Jego bogate doświadczenie obejmuje nie tylko role solowe w klasykach baletowych, takich jak „Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna”, czy „Romeo i Julia”, ale także pracę choreografa i dyrektora szkoły baletowej.

Warsztaty, które odbędą się 4 lutego w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, to wyjątkowa okazja dla młodych adeptów tańca do zgłębienia tajników baletu klasycznego pod okiem prawdziwego mistrza swojego fachu. Nicola Melita poprowadzi uczestników przez różnorodne elementy baletu, kładąc nacisk na precyzję, ekspresję i piękno tego wyjątkowego tańca.

O Mistrzu Tańca: Nicola (Klaus) Melita, wybitny tancerz baletowy, swoje umiejętności doskonalił w renomowanej Bawarskiej Operze Państwowej w Monachium oraz w prestiżowej fundacji Heinz-Bosl-Stiftung. Jego kariera obejmuje nie tylko zmagania na scenie monachijskiej, ale także solowe występy w niemieckim Theatre der Stadt w Heidelbergu oraz gościnne występy w Landestheater Detmold.

Nicola Melita to nie tylko artysta sceniczny, ale również pasjonat i nauczyciel tańca, pełniący rolę dyrektora szkoły baletowej Danza Alqantara w malowniczej Taorminie na Sycylii.

Szczegóły Warsztatów:

  • Data: 4 lutego 2024 r. (niedziela)
  • Godziny: 12:00-14:30
  • Lokalizacja: Dom Kultury „Śródmieście”, ul. Jana Kilińskiego 13, III piętro – sala baletowa.

Udział w warsztatach jest płatny i kosztuje 30 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zaleca się wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 500 136 195 lub bezpośrednio w sekretariacie Domu Kultury.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko rozwinięcia umiejętności tanecznych, ale także okazja do poznania tajemnic sztuki baletowej od jednego z jej prawdziwych mistrzów. Nicola (Klaus) Melita zapewni uczestnikom inspirujące doświadczenie, które pozostanie z nimi na długo po zakończeniu warsztatów.

Przygotujcie się na magiczną podróż przez świat baletu z jednym z najwybitniejszych tancerzy europejskich scen!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.