Wolnoobrotowe wyciskarki do soków kontra sokowirówki

Dbanie o zdrowie wiąże się z koniecznością wybierania pozbawionych konserwantów, barwników i polepszaczy smaku, nieprzetworzonych produktów spożywczych. Tyczy się to zarówno jedzenia, jak i napojów. Specjaliści od zdrowego żywienia i dietetycy donoszą, że jedzenie niezdrowych, czytaj wysoko przetworzonych produktów, ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Może powodować pogorszenie samopoczucia oraz zwiększoną zachorowalność na infekcje, jak i choroby cywilizacyjne. Skutkiem niewłaściwego odżywiania może być m.in. zachorowanie na cukrzycę, nadciśnienie oraz choroby nowotworowe.

Przygotowywanie zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków powinno wejść nam w nawyk. Dzięki temu zapewnimy zdrowie sobie i swojej rodzinie. Często jednak, z braku czasu, rezygnujemy z nich na rzecz gotowych produktów, które można kupić w sklepach. W ten sposób działamy ze szkodą dla siebie i swoich najbliższych.

Tymczasem wartościowa i dobrze zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia każdego człowieka i prawidłowego rozwoju dziecka. Warto o tym pamiętać przygotowując codzienne posiłki.

Nie samym chlebem człowiek żyje

Sposobem na dostarczenie do organizmu sporej dawki witamin jest picie zdrowych soków. Oczywiście nie mówimy tu o tych, które dostępne są w sklepach, ale o sokach, które samodzielnie można przygotować we własnym domu. Jeśli już w tym momencie chcesz zaznaczyć, że nie masz na to czasu, spieszę wyjaśnić, że korzystając z odpowiedniego urządzenia, przygotujesz smaczny, pożywny, a co najważniejsze zdrowy i pełnowartościowy sok w zaledwie kilka minut.

Wybór urządzenia

Do najczęściej wybieranych do produkcji soków na własny użytek urządzeń należą sokowirówki i wyciskarki do soków. Różnią się one między sobą zarówno sposobem działania, jak i jakością otrzymanego soku. Już dziś wiadomo, że zdecydowanie lepsza pod tym względem jest wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Najlepiej przekonacie się o tym, porównując oba produkty.

Sokowirówka

Sokowirówka jest urządzeniem, które działa na szybkich obrotach. Zazwyczaj jest to ok. 1000 obrotów na minutę. Poprzez szybkie obroty owoce zostają rozdrobnione, a właściwie rozerwane. Rozerwaniu ulegają też zawarte w nich włókna roślinne. Siła odśrodkowa wytworzona w sokowirówce w czasie pracy urządzenia powoduje oddzielenie soku od suchej pulpy, czyli produktu ubocznego powstałego w czasie robienia soku albo ujmując prościej pozostałości wyciśniętych owoców.

Wolnoobrotowa wyciskarka

Działanie wolnoobrotowej wyciskarki opiera się o zupełnie inną technologię od tej, o której można mówić w przypadku sokowirówki. Wyciskarka nie rozrywa, ale miażdży i wyciska warzywa i owoce, a następnie przepuszcza je przez specjalne sito. Działając na niskich obrotach, urządzenie nie podnosi temperatury powstałego soku, a co za tym idzie, nie powoduje utraty cennych witamin, enzymów roślinnych i innych ważnych dla zdrowia naszego organizmu fitozwiązków.

Zalety wyciskarki

Wyciskarka do soków zaznacza swoją przewagę nad sokowirówką na wielu polach. Nie dość, że daje możliwość uzyskania zdrowych i pożywnych soków, to jeszcze jest urządzeniem wyjątkowo prostym w obsłudze. Po otrzymaniu krótkiej instrukcji z jej obsługą poradzą sobie nawet małe dzieci. Ze względów bezpieczeństwa warto jednak zwracać uwagę, by zawsze robiły to pod opieką dorosłych.

Wyciskarki wolnoobrotowe są bardzo wydajne. Przy takiej samej ilości owoców otrzymamy z nich większą ilość soku niż z sokowirówek. Ogromną zaletą jest także to, że pracują znacznie ciszej (niskie obroty urządzenia).

Wyciskarki wolnoobrotowe dają możliwość domowej produkcji soków o dowolnym składzie. Swoboda w komponowaniu soków z dowolnie wybranych owoców, warzyw, a nawet ziół i liści roślin jadalnych to fenomen niespotykany dotąd przy żadnym, innym urządzeniu. Z powodzeniem można przygotować sok z jabłek, winogron, jarmużu, sałaty, pokrzywy i praktycznie każdego innego owocu lub warzywa. Posłużą również do przygotowania mleka migdałowego. W tym celu należy jednak namoczyć migdały i pozostawić je w wodzie na kilka godzin, najlepiej na noc.

Wyciskarki do soków pod wieloma względami są urządzeniami bezkonkurencyjnymi. Wzrost ich popularności wśród konsumentów zbiegł się w czasie ze wzrostem świadomości i wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania. Przygotowywane w nich soki to prawdziwa bomba witaminowa dla ludzkiego organizmu. Włącznie takich soków do diety to doskonały sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Więcej na temat wolnoobrotowych wyciskarek do soków przeczytasz na stronie https://wyciskarkisokow.pl. Znajdziesz tam zarówno specyfikację urządzeń, jak i gotowe przepisy na smaczne i pożywne soki.