Wybieramy komplet ogrodowy!

Podczas sezonu letniego posiadacze ogrodów przydomowych i tarasów zaczynają spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Ogród służy wówczas do wypoczynku i relaksu, a także jako miejsce spotkań w gronie rodzinnym. Komfortowy wypoczynek zapewnią wówczas z pewnością wygodne komplety mebli ogrodowych. Podpowiemy jak wybrać odpowiedni komplet mebli ogrodowych spośród różnych zestawów dostępnych na rynku.

Jak wybrać odpowiedni komplet mebli ogrodowych?

Zestawy mebli na taras i do ogrodu

Na rynku dostępny jest ogromny wybór różnych mebli ogrodowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wybierać można spośród osobnych mebli, jak i gotowych kompletów ogrodowych. Ważne jest, aby w celu dokonania dobrego wyboru zastanowić się, do czego mają nam one służyć i gdzie oraz jak często będą użytkowane? Często idealnym rozwiązaniem będą skomponowane już zestawy mebli na taras lub do ogrodu, które dostępne są w wielu wariantach.

Dużą popularnością obecnie cieszą się modułowe komplety mebli ogrodowych. Powinny być wygodne i duże, a pełnić mają głównie funkcję wypoczynkową. Meble te, aby zapewnić najwyższy komfort często, są wyposażane w wygodne poduszki na siedziska, które dodatkowo są głębokie i można w nich wygodnie spędzić czas. Składają się, jak mówi nazwa z osobnych modułów, które można ze sobą łączyć. Moduły tworzą zazwyczaj siedziska, ale w komplecie posiadają również stolik, który pełni głównie funkcję stolika kawowego. Ze względu na materiał, z którego często są produkowane (technoratttan) doskonale nadają się do ogrodów i na tarasy o nowoczesnym designie. Duża elastyczność kompletów mebli modułowych, z których można tworzyć różne zestawienia, a także szeroki wybór kolorystyczny zapewnił im popularność wśród architektów. Wykorzystują oni dość często modułowe komplety w aranżacjach, a dodatkowe ułatwienie ze strony producentów-wykonywanie mebli pod wymiar, pozwala dopasować je do miejsc o różnej powierzchni.

meble-ogrodowe

Kolejnym rodzajem mebli ogrodowych są komplety stołowe. Wyróżnić tu można mniejsze- kawowe oraz większe-jadalniane komplety mebli ogrodowych.

Kawowe zestawy składają się z małego stolika i zestawu krzeseł. Krzesła są przeważnie wyprofilowane, a siedziska wygodne. Korzystając z takiego zestawu, możemy odprężyć się, czytając na świeżym powietrzu ulubioną książkę. Zestawy te doskonale nadają się również przy eleganckich spotkaniach ze znajomymi.

Zestawy jadalniane z kolei charakteryzują się dużo większym stołem niż zestawy kawowe. Ich celem jest zapewnienie wygodnego miejsca podczas spożywania posiłku. Wykonane są często z odpornych materiałów, dzięki czemu mogą bez obaw pozostać na zewnątrz nawet w okresie zimowym. Solidny stół i wygodne krzesła doskonale sprawdzają się przy spotkaniach w większym gronie znajomych np. letniego grillowania. Dostępność materiałów, z których wykonywane są zestawy jadalniane, jest bardzo szeroka. Każdy z pewnością dobierze odpowiedni do swojego ogrodu komplet.

Przy odpowiednim wyborze kompletu mebli ogrodowych ważne jest, żeby nie zapomnieć o innych istotnych kwestiach, jakimi są styl zestawu oraz materiał, z którego zostanie od wykonany.

Komplety ogrodowe nie tylko powinny spełniać odpowiednią dla nich funkcję, ale również pasować do otoczenia. Powinny pasować nie tylko do roślinności znajdującej się wokół nich, ale również elewacji i charakteru budynku. Pozwoli to zachować harmonię i nie zakłóci ładu, a tym samym wypoczynek w dobrze skomponowanym ogrodzie będzie dużo przyjemniejszy. Komplety mebli ogrodowych wykonywane są z różnych materiałów, a do wyboru są meble m.in. z technorattanu, plastiku, wikliny i metalu. Odznaczają się one różną trwałością i pasują do różnych stylów.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca szeroki wybór kompletów ogrodowych: ogrodolandia.pl/komplety-ogrodowe