Wybierz się za darmo na spektakl „Władcy”

„Władcy” to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy.


Jedną z głównych inspiracji do rozpoczęcia pracy nad spektaklem była powieść Williama Goldinga „Władca much”. Scenariusz powstał w oparciu o teksty źródłowe i historyczne.

„To nie jest spektakl, po którym wychodzi się z uśmiechem na twarzy i błyskawicznie przestawia się na codzienność. To spektakl powodujący, że widza przebiega dreszcz. Spektakl potrzebny, uwierający, nie pozwalający zapomnieć o takich wydarzeniach w życiu świata i lokalnych społeczności, o których zapomnieć nie można. Porusza, wyciąga dramaty z przeszłości, rezonuje z tym, co jest teraz.” – Monika Żmijewska, Gazeta Wyborcza Białystok.

„W każdej tej historii rządzi inny dyktator, ale władca jest jeden – nienawiść. I jest ofiara. Setki, tysiące ofiar. Twórcy przedstawienia z tych liczb wydobyli jednak jednostki i to z ich perspektywy bardzo trafnie opowiadają o historii całej ludzkości.” – Aleksandra Pucułek, Gazeta Wyborcza Lublin.

koncepcja, reżyseria: Mateusz Tymura
autorka dramatu: Magdalena Wleklik
współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras
choreografia: Iza Szostak
asystent reżysera: Błażej Twarowski
koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek
wsparcie techniczne: Tomasz Waszczeniuk, Piotr Duniewski
zdjęcia: Robert Szczepański

występują: Urszula Chrzanowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Katarzyna Kołodziejczak, Rafał Pietrzak, Jan Wawrzyniec Tuźnik

Kiedy i gdzie?

4 kwietnia (środa), godz. 18.00
Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Czas trwania spektaklu: 3 godziny z antraktem

Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Wejściówki bezpłatne – rezerwacja mailowa pod adresem rezerwacje@uwb.edu.pl (Należy podać imię i nazwisko).

Spektakl „Władcy” realizowany jest w ramach „Programu rezydencji teatralnych UCK” prowadzonego przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku – dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Podlaskiego.

Informacje i zdjęcie: https://bit.ly/2DWC3BF