Zajrzyj do Kina Forum online!

Białostocki Ośrodek Kultury w ramach DKF-u “GAG” online zaprasza do wirtualnej sali Kina Forum na pokaz fińskiej komedii!

DKF “GAG” online: W CO GRAJĄ LUDZIE

31 stycznia 2021, godz. 19:40
Twój Dom / wirtualna sala Kina Forum
bilet: 15 zł – do kupienia w dniu pokazu od godz. 18:00 na stronie: https://www.mojeekino.pl/vods/vod.142
przed kupnem biletu prosimy o wybranie i zaznaczenie Kina Forum.

Prelekcja przed filmem oraz moderacja dyskusji po filmie: dr Tomasz Adamski.

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE:
Pokaz filmu odbędzie się w niedzielę 31 stycznia o godz. 20:00. Sprzedaż biletów rozpocznie się tego samego dnia o godz. 18:00. Film będzie dostępny przez 24 godziny, ale nie dłużej niż do godz. 20:00 dnia 1 lutego. Po tej godzinie nie będzie możliwości obejrzenia filmu, nawet po zakupie biletów, dlatego rekomendujemy aby rozpocząć oglądanie najpóźniej 1 lutego o godz. 18:00.

Harmonogram wydarzenia:
godz. 19:40 – prelekcja (link YouTube, podamy w dniu wydarzenia)
godz. 20:00 – oglądamy film:
https://mojeekino.pl/vods/vod.142
godz. 22:15 – początek dyskusji via ZOOM (link podamy w dniu wydarzenia)

W co grają ludzie
Finlandia 2020, 120′
reż. Jenni Toivoniemi

Fińska odpowiedź na przeboje „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka”!

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami.

Czy coś może pójść nie tak? Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem.

Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.