Będzie można już obejrzeć „Czarną Damę” – film o przedwojennym Białymstoku

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o filmie „Czarna Dama”, powstającym w Białymstoku i okolicach. Jego pierwsza część w tym tygodniu będzie miała swoją premierę!

Produkcja jest w całości realizowana przez podlaskich twórców.

O czym opowiada film?

Iga (w tej roli Izabela Wilczewska z Białostockiego Teatru Lalek), uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego  Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.

Kiedy i gdzie będzie można zobaczyć film?

Premiera pierwszego rozdziału „Czarnej Damy” odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia 2018 o godzinie 18:00 w Kinie Forum przy ulicy Legionowej 5.

Ze względu na duże zainteresowanie filmem twórcy oraz Białostocki Ośrodek Kultury przygotowali też drugi pokaz, który odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia 2018 o godzinie 18:00.

Bilety

Bilety w cenie 14 zł do nabycia w kasie kina oraz pod adresem: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Kto za tym stoi?

Film powstał przy wsparciu Białostockiego Funduszu Filmowego, Marszałka Województwa Podlaskiego i przy ogromnym zaangażowaniu wielu białostockich twórców, począwszy od odpowiedzialnego za scenariusz Krzysztofa Szubzdy, który wraz z Łukaszem Seweryńskim jest reżyserem filmu, autora zdjęć Pawła Jankowskiego (Cząstka Podlasia), twórców muzyki (Consonance Trio, Kasia Garłukiewicz, Klezmafour) i kostiumów, które przygotowała Elwira Horosz.

W filmie zobaczymy najlepszych podlaskich aktorów: m.in. Adama Woronowicza, Krzysztofa Bitdorfa, Ryszarda Dolińskiego i Krzysztofa Zemłę.

Producentem i pomysłodawcą filmu jest Mucha na dziko.

Zobaczcie jeszcze raz zwiastun!

Przypominamy jeszcze raz zwiastun filmu. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na pokaz, może on was przekona.

 

Fot. Dawid Wappa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.