Najpopularniejsze kierunki wakacji Polaków

Znaczna część Polaków wyjeżdża na urlopy do innych krajów, a swoich wyborów i rezerwacji dokonali znacznie wcześniej, ci zaś, którzy nie zarezerwowali wcześniej wakacyjnego wyjazdu, robią to teraz w biurach podróży. Sprawdzimy jakie są najczęściej wybierane kierunki wakacyjne.

Numer jeden to niekwestionowany zwycięzca niejednego rankingu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Mowa oczywiście o Grecji, oferującej gwarancję przepięknej słonecznej pogody, ciepłej i błękitnej wody oraz przepysznego jedzenia. Grecja jest bardzo popularna, zwłaszcza dzięki temu, co ten kraj może zaoferować. Obok wspomnianych już walorów, takich jak słoneczna pogoda, do zalet Grecji zalicza się grecka kultura, niezwykle bogata oraz historia Grecji, która jest tak samo niezwykła i bogata jak kultura. Wiele zabytków, takich jak Akropol czy inne słynne zabytki z starożytności zachęcają turystów do zwiedzania i podziwiania cudów architektury starożytnej.

Charakterystyczne smaki kuchni greckiej są niewątpliwą zaletą Grecji. Oryginalne greckie przysmaki, sery, świeże oliwki, najlepsza oliwa na świecie i owoce morza to smaki, które turyści zapamiętają z pewnością na długo. Stosunkowo krótki lot samolotem, możliwy z większości lotnisk w Polsce i niewygórowane ceny wakacji w Grecji to kolejne powody, dla których cieszy się ona tak wielką popularnością. Przemawia za to również duża ilość pięknych wysp. Najpopularniejsza z nich to zdecydowanie Kreta, która wiedzie turystyczny prym w basenie Morza Śródziemnego. Rajskie plaże, wspaniałe widoki czy obecność najpiękniejszej laguny w Europie to zdecydowane atuty tej wyspy. Drugą wyspą, cieszącą się niesłabnącym powodzeniem jest Rodos., która znajduje się w archipelagu Dodekanez, a następnie Zakynthos, która znajduje się na Morzu Jońskim i słynie min. z Wyspy Wraków. Grecja i jej wyspy to wspaniały pomysł na wakacje, a Grecy z otwartymi ramionami witają turystów w swoim pięknym kraju. To niewątpliwie gościnność jest ich znakiem rozpoznawczym. Ceny pobytu w Grecji to koszt rzędu około 2- tysięcy złotych z wyżywieniem na tydzień dla 1 osoby.

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Turcja. To wspaniały kraj z bogatą osmańską historią, która niezmiennie fascynuje wielu. Wakacje w Turcji, to bez wątpienia gwarancja słonecznej pogody, piękne plaże oraz bardzo bogate wyżywienie. Wiele atrakcji wodnych oraz wysokie standard hoteli i obsługi hotelowej jest tym, czego oczekujemy na wakacjach i dzięki czemu tak chętnie Polacy wracają do Turcji na wakacje. Niewątpliwie warto wybrać się do Stambułu i zwiedzić słynny na całym świecie pałac Topkapi, dzięki któremu można poznać chociaż w części niesamowitą kulturę przodków Turcji oraz dynastii osmańskiej. Koszt wakacji w słonecznej Turcji to koszt rzędu 1500 zł do 2000 zł w zależności od wybranej przez nas opcji na 7 dni dla 1 osoby.

Miejsce 3 na podium zajmuje Bułgaria, zapewne również z powodu atrakcyjnych cen wyjazdu. Położona nad Morzem Czarnym, urzeka pięknymi i dużymi plażami, zachwyca blisko położonymi górami oraz daje gwarancje słonecznej pogody. To wszystko sprawia, że turyści tak chętnie wybierają Bułgarię za miejsce swoich wymarzonych wakacji. Dla fanów zwiedzania nie zabraknie atrakcji. Bułgaria cieszy się długą i bogatą historią oraz zachowanymi do naszych czasów cennymi zabytkami, takimi jak ruiny oraz starożytne skarby, udostępniane dla turystów do zwiedzania. Koszt tygodniowego pobytu w Bułgarii sięga do 1500 zł za osobę. W porównaniu z ofertami innych krajów, Bułgaria wypada bardzo atrakcyjnie. Przedstawiliśmy złotą trójkę wakacyjnych kierunków Polaków. Na świecie jest jeszcze wiele innych pięknych miejsc stworzonych na wakacje, ale prym wiedzie Grecja, Turcja oraz Bułgaria.

Tekst powstał we współpracy z Parking Modlin P7.