Wiosenny wypoczynek – Beskid Sądecki na majówkę

Choć za oknem wciąż pogoda pod znakiem mniej lub bardziej śnieżnej zimy to spojrzenie w kalendarz nie kłamie. Wiosna jest tuż tuż, a wraz z nią pojawiają się pierwsze plany wyjazdowe. Tym bardziej że długi weekend majowy można w tym roku przedłużyć aż do tygodnia, wykorzystując stosunkowo niewiele urlopu. Czas więc na planowanie! Gdzie się wybrać? Beskid Sądecki czeka na wiosennych Gości.

Wiosna w górach – idealny czas na aktywny wypoczynek

Góry to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów w Polsce. Południe naszego kraju jest szczególnie bogate w górskie widoki, a do tego różnorodność polskich szczytów jest ogromna i pozwala każdemu wybrać odpowiednie dla siebie szlaki. Tatry, Beskidy, Pieniny, Sudety – każde z tych gór mają swoją specyfikę i urok, a do tego góralskie tradycje i zwyczaje oraz gościnność sprawiają, że turyści bardzo chętnie wypoczywają w tych regionach.

Pośród wielu pasm górskich w Polsce jest i Beskid Sądecki – niezwykle malownicze góry rozciągające się na obydwu brzegach Popradu. To królestwo lasów, widokowych polan, klimatycznych wsi, niewielkich miasteczek i atrakcyjnych uzdrowisk, przyciągające Gości o każdej porze roku. Wiosna w Beskidzie Sądeckim rozpoczyna doskonały okres do uprawiania wędrówek górskich, pokonywania szlaków rowerowych i konnych, a także urządzania spływów na wodach Popradu.

Aktywny wypoczynek w górach to doskonały pomysł na majówkę. Budząca się do życia przyroda, intensywna zieleń łąk i lasów oraz szansa na podziwianie rozległych widoków to wystarczająca zachęta, by ruszyć na beskidzkie szlaki. Idealną bazą do ich poznawania jest kameralne miasteczko Muszyna.

Wiosenny urlop w Muszynie

Położona nad Popradem, u podnóży pasma Jaworzyny Krynickiej, Muszyna słynie ze swojej kameralnej atmosfery, świetnej bazy noclegowej oraz doskonałych regionalnych restauracji, takich jak Strakija w kompleksie Klimek. Jej dania inspirowane są kuchnią łemkowską i regionalną, a menu można wcześniej obejrzeć na stronie strakija.pl. Pensjonat Klimek jest chwalony za góralską gościnność i doskonałe warunki pobytu. Na okres majówki przygotowano specjalną ofertę Relaks w Beskidach, która pozwala komfortowo spędzić czas w Beskidzie Sądeckim.

Pensjonat Klimek to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i miłośników aktywnego spędzania czasu. Blisko stąd do szlaków pieszych i rowerowych, a w kompleksie znajduje się też Aquapark z basenem i strefą saun, dostępny dla Gości w ramach pakietu po zarezerwowaniu konkretnej godziny wejścia. Relaks na basenie świetnie sprawdza się po dniu spędzonym na szlaku albo na spacerach po okolicy. A Muszyna daje mnóstwo takich możliwości. Szlaki prowadzą stąd m.in. na Jaworzynę Krynicką i do słynącej z pięknych widoków Bacówki nad Wierchomlą. Na bliższe spacery idealne są Ogrody Sensoryczne, Góra Zamkowa z ruinami średniowiecznej warowni, a także znajdująca się na Malniku wieża widokowa, w pobliże której można też podjechać samochodem. Miłośnicy zagadek przyrody mogą wybrać się do jeziorka Czarna Młaka albo do mofety w Jastrzębiku, a ci, którzy wolą zabytki, mogą zwiedzić okoliczne drewniane cerkwie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.