MALEDIWY – dowiedz się dlaczego to turystyczny hit wszechczasów

Archipelag Malediwów – czy już kiedyś myśleliście aby odwiedzić ten niezwykły tropikalny raj bez hoteli-molochów i bez tłumów? Malediwy to grupa około 1200 wysp pochodzenia wulkanicznego, zlokalizowanych na 26 atolach lazurowej wody Oceanu Indyjskiego. Odległości między poszczególnymi wyspami są niewielkie i bez problemu można je pokonać, korzystając z luksusowych środków transportu jak łodzie czy awionetki wodne. Ten pocztówkowy krajobraz z białymi plażami rozciąga się około 700 km na południe od Sri Lanki i Indii.

WCZASY NA MALEDIWACH dla ciekawych świata

Jeśli nie lubicie monotonnej scenerii i lubicie się budzić w innych lokalizacjach to możecie spędzić Wasze wczasy na Malediwach na kilku wyspach, w zależności od gustów i zainteresowań. Wakacje na Malediwach można zaplanować tak, aby Wasz pobyt wakacyjny odbył się w kilku hotelach, jeśli obawiacie się monotonnej atmosfery na jednej wyspie. Dodatkowo można też wzbogacić Wasze wczasy organizując kilkudniową wyprawę na wielką rybę, tygodniowy rejs luksusowym jachtem z zabiegami SPA,  noclegi w bańce na plaży czy też dzień na bezludnej wyspie. W CARTER® słowo „ niemożliwe” po prostu nie istnieje! Wystarczy wypowiedzieć życzenie, reszta już należy do nas!

ATOL MALE – dla miłośników kolorowych raf i nurkowania

Na początku Waszej podroży na Malediwy zalecamy odwiedzić Północny Atol Male, który razem z Male, czyli stolicą archipelagu tworzą centrum Republiki Malediwów. Male to mała stolica – ma tylko kilometr szerokości i dwa kilometry długości. Przechadzając się po jej uliczkach można poznać codzienne życie wyspiarzy i odkryć najciekawsze zabytki oraz kolorowe bazary z rybami i świeżymi produktami.

Jeśli jesteście pasjonatami nurkowania z akwalungiem to warto rozważyć Atol Rasdhoo, gdzie znajdziecie hotel Kuramathi, zlokalizowany bezpośrednio przy zewnętrznej rafie koralowej. Wymarzone warunki do nurkowania są tuż przy wejściu do kanału, gdzie bez trudu można dotrzeć hotelową łodzią.

Dzięki niesamowitym podwodnym sceneriom nurkowanie z butla na Malediwach możemy zaliczyć bez żadnych wątpliwości do najlepszych na świecie. Wasze oczy będą cieszyć piękne koralowe ogrody zlokalizowane na jasnym piaszczystym dnie, niesamowita fauna i flora oraz nurkowania w prądach w kanałach lagun pomiędzy atolami. Wielobarwne ławice ryb mieniące się w turkusowych wodach zapierają dech w piersiach, podobnie jak obserwacje rekinów rafowych żółwi morskich, mant, gigantycznych płaszczek czy też rekinów wielorybich.

Rekomendowane i spektakularne miejsca nurkowe na Malediwach:

Podczas pełnych emocji nurkowań w kanałach między atolami Lhaviyani, North i South Male, Laamu czy też Gaafu możecie spodziewać się spotkań z wielkimi żółwiami i rekinami rafowymi. Z kolei Atole Ari Atoll, Gaafu i Thaa znane są z licznych grup rekinów wielorybich. Manty chętnie pokazują się na obszarach następujących atoli: Ari Atoll, North Male, Haa Alifu, Haa Daalu oraz Atolu Baa.

MALEDIWY ALL INCLUSIVE czyli WCZASY BEZ PORTFELA

Malediwy są domem dla najbardziej niezwykłych ekskluzywnych, wyszukanych i designerskich hoteli świata. Wyspy oferują niesamowicie szeroki wachlarz nietuzinkowych atrakcji i możliwości jeśli chodzi o doborowe luksusowe noclegi. To także jeden z uwielbianych wakacyjnych kierunków All Inclusive, ze względu na wygodę i nielimitowane udogodnienia. Podróżni wybierają często wersję All Inclusive Premium aby móc cieszyć się wakacjami bez sięgania do portfela. Zdecydowana większość ośrodków wakacyjnych na Malediwach gwarantuje w pakiecie All Inclusive szereg korzyści jak np.: transfery limuzyną z/do lotniska, rejsy jachtem, wynajem sprzętu i korzystanie z centrum sportów wodnych, a nawet romantyczne posiłki w spektakularnych lokalizacjach. Na pewno warto dodać, że oferta All Inclusive Premium to także do step do wyrafinowanego menu a la carte w restauracjach i imponująca karta międzynarodowych alkoholi.

Jednym najbardziej designerskich kurortów, który oferuje luksusowe wakacje na Malediwach w opcji All Inclusive Platinum jest Emerald Faarufushi Resort & SPA. Hotel jest położony na 20-hektarowym terenie na wyspie Fasmendhoo, w południowej części atolu Raa. Z kolei najdroższym hotelem na Malediwach All Inclusive jest butikowy Kudadoo Private Island. Ten wyjątkowo kameralny i totalnie luksusowy hotel składa się zaledwie z 15 rezydencji z prywatnymi basenemi i jest całkowicie zasilany energią słoneczną. W cenie pobytu oferuje też zabiegi SPA i wycieczki łodzią.

Planując urlop i rajskie wakacje na Malediwach, ważne jest zapoznać się z atrakcjami atoli i poszczególnych ośrodków wypoczynkowych, aby dopasowywały się one do Waszych oczekiwań. Malediwy to bardzo bezpieczny kierunek, gdzie wszystkie najlepsze hotele spełniają międzynarodowe standardy higieny.

Pomyślcie życzenie – reszta należy do nas.

 

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/

Więcej informacji na temat najlepszych hoteli na Malediwach, Seszelach i Mauritius: tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

Zaufane i sprawdzone biuro podróży, na rynku od 20 lat!

(tekst sponsorowany)