Jak zdrowo zrzucić zbędne kilogramy?

Żyjemy w czasach, kiedy zdrowy i aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularny.

 

Żyjemy w czasach, kiedy zdrowy i aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Uczęszczanie na siłownie stało się modne i coraz więcej osób decyduje się na zakup karnetu, jednak nie każda przygoda z fitnessem i regularnymi treningami trwa dłużej niż 2 miesiące. Częstym powodem rezygnacji z siłowni jest brak natychmiastowych rezultatów, a problem często leży w nieprawidłowym podejściu do treningów. Na czym powinniśmy się skupić, aby efekty były zauważalne i jak zdrowo pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej?

Dieta

Dla wielu osób jest to najcięższy element zdrowego trybu życia. Jeżeli ktoś chce uzyskać maksymalne efekty, niestety diety musi przestrzegać dość restrykcyjnie, tylko od czasu do czasu pozwalając sobie na małe ustępstwa. Jednak naprawdę nie potrzeba wiele, aby efekty były widoczne i zadowalające. Przede wszystkim nie powinniśmy przekraczać dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Pod tym pojęciem nie kryje się na szczęście żadna restrykcyjna głodówka. Pierwszym krokiem będzie obliczenie dziennego zapotrzebowania na kalorie, a następnie zredukowanie około 250 kcal. Jeżeli deficyt kaloryczny poparty będzie wartościowymi posiłkami o regularnych porach, zrzucenie kilogramów będzie tylko kwestią czasu.

Wskazane jest, aby nawet najwięksi fani mięsa urozmaicili swoją dietę o warzywa i owoce. Posiadają one naprawdę dużo zalet – oprócz faktu, że są niskokaloryczne, warzywa doskonale nasycają żołądek, a dodatkowo mają w sobie mnóstwo błonnika oraz wody. Osoby, które chcą schudnąć, powinny w pierwszej części dnia postawić przede wszystkim na owoce, które są źródłem cukrów prostych. Tego typu węglowodany wskazane są także po wszelkim wysiłku fizycznym, a dodatkowym atutem spożywania ich po treningu jest fakt, że w tym czasie nie tuczą. Wytwarzają także serotoninę, która uspokaja człowieka i ułatwia zasypianie.

Trening

Osoby mające problem z nadwagą powinny przede wszystkim skupić się na treningach o charakterze interwałowym. Jest on nastawiony typowo na redukowanie tkanki tłuszczowej, jednak nie powinniśmy przesadzać z jego intensywnością. W zależności od naszej kondycji taki trening powinien trwać od 15 do 35 minut. Należy go wykonywać albo osobno, albo po treningu siłowym. Alternatywą dla tego typu aktywności jest kardio (np. bieganie na bieżni lub rowerek), dzięki któremu również skutecznie pozbędziemy się zbędnego tłuszczu, jednak nie poprawi on w takim stopniu naszego metabolizmu jak interwały.

Trening kardio lub interwały warto wykonywać naprzemiennie z treningiem siłowym. Pomóc w doborze planu treningowego może nam trener personalny. Trenerów spotkamy na każdej siłowni, jednak zanim zdecydujemy się na współpracę z taką osobą, warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Dobrze dobrany trening personalny pomoże nam nie tylko rozbudować naszą masę mięśniową, ale także spalić tłuszcz. Wykwalifikowany trener może także rozpisać nam dietę, dzięki której efekty będą zauważalne znacznie szybciej.

Artykuł napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie http://www.albertkosmider.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.