Jubileuszowy konkurs Wiedzy o Rodzinie. Szkolną inicjatywę wspiera firma KAN

Dwudziestu czterech uczniów z podlaskich szkół wzięło udział w X edycji konkursu „Wiedzy o Rodzinie” o zasięgu wojewódzkim. Głównym partnerem projektu jest spółka KAN.

Konkurs „Wiedzy o Rodzinie” jest jedynym na Podlasiu międzyszkolnym konkursem poruszającym problematykę związaną z małżeństwem i rodziną. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Białegostoku i całego województwa. Każdego roku podejmowany jest inny temat związany z małżeństwem i rodziną. W tym roku tematem przewodnim jest „Rodzina – dawniej i dziś”.

– W jubileuszowej edycji konkursu zachęcamy młodych ludzi do pogłębionej refleksji nad rodziną – jej funkcjami i zadaniami, które spełniała dawniej i spełnia dziś – mówi Beata Żukowska, główna organizatorka konkursu. – Pochylamy się nad trudnościami, jakie przeżywa współczesna polska rodzina oraz sposobami ich pokonania. Bardzo chcemy w oczach młodego pokolenia dowartościować rodzinę – pokazać jej znaczenie w życiu każdego człowieka.

Konkurs na poziomie ponadpodstawowym odbył się na początku kwietnia
w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. Uczestnicy przygotowywali się do konkursowych zmagań z dostarczonych przez organizatorów materiałów, czyli pochodzących z różnych źródeł artykułów, dotyczących rodziny, małżeństwa, prokreacji itp., a ich zadaniem było wypełnienie pisemnego testu. Konkursowe jury wyłoniło czterech laureatów z białostockich szkół: pierwsze  miejsce zajęła Kamila Rojsza z IV LO, drugie – Amelia Iwaniuk z Zespołu Szkół Technicznych, trzecie – Weronika Głódź z Zespołu Szkół Gastronomicznych i czwarte – Rozalia Anna Bagińska z Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych.

Szkolną inicjatywę już po raz kolejny wsparł główny partner projektu – białostocka spółka KAN, która ufundowała nagrody dla zwycięzców, a także dla wszystkich pozostałych uczestników przedsięwzięcia.

Kolejny etap X Konkursu Wiedzy o Rodzinie – na poziomie podstawowym i gimnazjalnym – odbędzie się 7 maja w SP nr 24. Nagrody dla zwycięzców tego etapu również ufunduje firma KAN.

Celem konkursu Wiedza o rodzinie jest kształtowanie wśród młodzieży pozytywnej postawy wobec małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa oraz rozbudzenie zainteresowania tematyką dotyczącą różnorodnych aspektów przemian rodziny we współczesnym świecie. Nad organizacją przedsięwzięcia czuwa komitet, w skład, którego wchodzą nauczyciele: Beata Żukowska z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku, Beata Wielgat ze Szkoły Podstawowej nr 24, Agnieszka Iwanowska z XI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Margeryta Ordowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Konkurs ma honorowy patronat Prezydenta miasta Białegostoku.

Autor: Marzena Szwaczko

693400464

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.