3 sposoby na tanie podróżowanie

Wycieczki zagraniczne zawsze kusiły, jednak od czasu, gdy gdy stały się dostępne dla praktycznie każdego portfela, coraz więcej Polaków się na nie decyduje. Przyjazne ceny to jednak nie wszystko. Okazuje się, że w wielu przypadkach można koszt wyjazdu obniżyć jeszcze bardziej, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w dłuższy pobyt lub lepszy sprzęt turystyczny.

Lataj samodzielnie

Wycieczki organizowane przez biura turystyczne mają to do siebie, że ich organizator też musi zarobić. W ten sposób oprócz kosztu samej podróży ponosisz tez wydatki za jej organizację. Często nie masz tez pola manewru, gdyby naszła Cię ochota zmiany miejsca noclegowego na inne (być może tańsze) lub gdyby część atrakcji domyślnie dołączonych do programu wyjazdu wydałyby Ci się fanaberią. Wcześniejszy powrót lub dłuższy pobyt to także dodatkowe wyzwania. Jedyne co można zrobić, to nie korzystać z opcjonalnych dodatków.

Dla porównania jeżeli zdecydujesz się na samodzielny wyjazd, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Co prawda wymaga to od Ciebie nieco więcej zaangażowania i rozeznania, ale możesz dowolnie dopasowywać czas wyjazdu i powrotu, miejsce noclegu, czy zwiedzanie na miejscu. W ten sposób dużo łatwiej dopasować budżet wyjazdowy, a w razie konieczności dodatkowo modyfikować go już w trakcie wyjazdu.

Tanie loty mogą być jeszcze tańsze

Samodzielne kupowanie biletów lotniczych już samo w sobie pozwala na szukanie okazji i promocji. Czasami warto jednak poświęcić nieco czasu i sprawdzić, czy istnieją alternatywne trasy lotów, być może z przesiadkami, które pomimo wydłużenia czasu podróży (byle nie do przesady), okażą się dużo bardziej atrakcyjne cenowo.

W poszukiwaniu takich okazji pomagają wyspecjalizowane wyszukiwarki lotów, spośród których wyróżnia się Lucky2Go.com. Aplikacja ta wykorzystuje w swej pracy technologię Virtual Interlining, która w zaawansowany sposób porównuje i łączy propozycje różnych linii lotniczych, aby w ostatecznym wyniku zaproponować tanie loty, które łącza się w najbardziej komfortowy sposób – tak, by optymalizować wydatki, jednocześnie pozwalając na szybkie podróżowanie.

Dowiedz się czegoś przed wyjazdem

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie nadmiernych wydatków jest też poznanie celu podróży… przed wyjazdem. Może się okazać, że miasto do którego chcesz lecieć, ma swoje drogie i tanie dzielnice. Być może niektóre potrawy znacząco różnią się w nim ceną w porównaniu do innych? Wreszcie może się okazać, że część muzeów i innych obiektów atrakcyjnych turystycznie w określone godziny lub dni przyjmuje turystów taniej lub wręcz bezpłatnie.

Każda tego typu informacja przekłada się na uzyskanie oszczędności i niższy ogólny koszt wycieczki, a kto wie, czy przy okazji nie dowiesz się o naprawdę wartych zwiedzenia miejscach, o których wie trochę mniej turystów?

Taki wcześniejszy „wywiad” pomoże w jeszcze jednej kwestii. Wiedząc więcej o miejscu, do którego lecisz, możesz lepiej dobrać rzeczy, w które wyposażasz się jadąc na miejsce. To z kolei pozwoli zaoszczędzić na wydatkach, gdy okaże się, ze jakieś akcesoria na miejscu okazują się bardziej potrzebne, niż się wydawało przed wyjazdem.

Artykuł powstał dzięki współpracy z Lucky2Go.com, portalem wyszukującym tanie loty na całym świecie.