Aby maluszek spał bezpiecznie


fot. pexels

Wyprawka dla naszego dziecka musi być jak najlepsza. Staramy się, aby maluszkowi wszystko zapewnić i wiedzieć, że jest to odpowiednie do jego wieku. Jednym  z ważniejszych wyborów podczas przygotowywania wyprawki dla dziecka jest pościel. Rodzi się pytanie: jaka powinna być pościel dla niemowląt? Na co zwrócić uwagę?

Wymiary

Zacznijmy od tego, że musimy kupić taką pościel dla niemowląt, która będzie posiadała odpowiedni rozmiar. Skoro dziecko jest malutkie, to przecież nie kupimy mu tak dużej pościeli jak dla dorosłych. Warto też zwrócić uwagę na to, aby pościel pasowała do wymiarów łóżeczka. Jaki rozmiar pościeli dla niemowląt jest najbardziej polecany? Często mówi się, że to rozmiary takie jak 75×75, 90×120 czy 100×135. Jeśli zdecydujemy się na przykład na ten ostatni z wymienionych, to prawdopodobnie posłuży nam na dłużej, ponieważ dziecko tak szybko nie urośnie, aby pościel stała się zbyt mała.

Bezpieczeństwo

Niezwykle istotną kwestią, albo nawet i najważniejszą, jest bezpieczeństwo naszego maluszka. Musimy więc zwracać uwagę na to, z jakich materiałów wykonana jest pościel dla niemowląt. Nie warto wybierać pościeli, która wypełniona jest pierzem. Dlaczego? Często okazuje się, że niemowlęta są na nie uczulone. Nie chcemy więc narażać dziecka na nieprzyjemne reakcje alergiczne. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie pościeli dla niemowląt, która posiada wkład antyalergiczny i antybakteryjny.

Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest wierzchnia warstwa pościeli dla niemowląt. Przede wszystkim warto wybierać wysokogatunkowe, w 100 % bawełniane produkty. Dlaczego akurat takie? Bawełniana pościel jest naturalna, oddychająca i co ważne- zapobiega poceniu się maluszka. Dlatego też jego sen będzie bardziej komfortowy.

Wzory i kolory

Niewątpliwie to co nas najbardziej urzeka w tego typu produktach to ich design. Obecnie na rynku możemy znaleźć masę wzorów i kolorów pościeli. Dlatego też mamy możliwość wyboru tego, co najbardziej nam się podoba. Najbardziej popularne są wzory ze zwierzętami np. kotki, małpki czy pieski. Możemy znaleźć także urocze pościele w misie.

Możemy więc wybrać takie zestawy, które najlepiej będą pasowały do wystroju pokoju naszego dziecka. Dzięki temu nadal będziemy mieli piękny, estetyczny wygląd.

Jak można zauważyć, zakup pościeli dla małego dziecka nie jest najłatwiejszy. Jednak jeśli znamy określone zasady i mamy świadomość, czym powinniśmy się kierować, to zdecydowanie łatwiej jest nam coś wybrać. A więc do dzieła!