Co powinna posiadać dobra spacerówka dla dziewczynki?

Co powinna posiadać dobra spacerówka? Na to pytanie z pewnością próbują sobie odpowiedzieć rodzice, którzy spodziewają się potomstwa. Dobra spacerówka dla dziewczynki to nie tylko ciepły, energiczny kolor. Wózki zawsze powinny być wygodne w użytkowaniu i komfortowe dla dziecka. W końcu wózek będzie towarzyszył rodzinie przez kilka pierwszych lat życia córki. A skoro to ma być intensywny okres, to niech będzie wygodnie!

Trochę informacji technicznych

Spacerówka dla dziewczynki jest wykorzystywana najczęściej od 6 miesiąca życia. Może mieć homologację na 15 lub 22 kg. Takie obciążenie pozwala w pierwszym przypadku podróżować z dziećmi do 3 roku życia, a w drugi – do 4.

Dobra spacerówka dla dziewczynki powinna być ładna. Tak! Tak wielu rodziców myśli. W końcu „kupujemy oczami”. Jesteśmy wzrokowcami. A diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Gra w kolory!

Ale zacznijmy od koloru. Najbardziej dziewczęcy kolor to oczywiście różowy. Od wielu lat utarł się schemat, że róż jest dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców. Chociaż mogłoby się wydawać, że takie stereotypy odchodzą powoli do lamusa, to jednak dla wielu rodziców kolor jest wciąż wyznacznikiem płci. Często wybierana jest spacerówka dla dziewczynki w odcieniach amarantów, filetów, pomarańczy i innych ciepłych barw.

Uniwersalność jest praktyczna

Są rodzice, którzy decydują się na zakup spacerówki w kolorze ciemnym, bardziej uniwersalnym. Jedni podejmują taką decyzję ze względów ekonomicznych, inni cenią sobie praktyczność. Kolor czarny, szary, czy też modna obecnie butelkowa zieleń to kolory, które będą się dobrze prezentować zarówno u dziewczynki jak i u chłopca.

Komfort ważniejszy od koloru

Tapicerka w wózkach spacerowych dla dziewczynek oprócz ulubionego koloru powinna mieć miękkie wypełnienie. Dzięki temu zapewni komfort podczas wspólnych spacerów. Dobrze by było, jakby producent umożliwił łatwy demontaż tapicerki i daszka. Możliwość wyprania jej w pralce samodzielnie w domu ułatwi utrzymanie wózka w czystości.

Co jeszcze powinna mieć dobra spacerówka? Przed dokonaniem zakupu trzeba wiedzieć, że ważniejsza od koloru jest funkcjonalność wybranego modelu. Wózek powinien być praktyczny, dobrze się prowadzić. Aby tak było, warto wziąć pod lupę poniższe aspekty.

Nieograniczone podróżowanie z córką na pokładzie

Jeśli rodzice lubią podróżować, a po narodzinach córeczki nie chcą zmieniać swojego stylu życia, powinni wybrać wózek, który im to umożliwi. Jakie cechy ułatwią wspólne wyjazdy? Po pierwsze waga – wózek powinien być lekki, osadzony np. na aluminiowej ramie. Po drugie – kształt – powinien mieć kompaktowy kształt po złożeniu. Im mniej miejsca zajmie, tym łatwiej będzie się spakować. A po trzecie – niezawodny – odporne na uszkodzenia elementy i koła powinny umożliwić wspólne zwiedzanie i podróże po bezdrożach.

Wygoda i bezpieczeństwo

Oparcie siedziska powinno rozkładać się do całkowicie płaskiej pozycji. Umożliwi to dziecku sen w wygodnej pozycji, zgodnej z jego anatomią. Dobra spacerówka to model wyposażony w obszerną budkę. Wielosekcyjny daszek powinien mieć filtr chroniący dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV50+. Jest również skuteczną osłoną przed deszczem, wiatrem, a nawet śniegiem.

Aby móc korzystać ze spacerówki cały rok, przyda się ciepły śpiworek zapinany na zamek błyskawiczny. Najczęściej jest on dołączony do zestawu, lecz w niektórych modelach można go dokupić osobno.

Koła mocne czy lekkie?

Ważne są też koła. Warto je dobrać do podłoża, po którym najczęściej wózek będzie prowadzony. Całkowicie bezawaryjne są koła żelowe. Mocna guma wypełniona żelem to propozycja na każdy rodzaj podłoża. Ich minusem jest nieco większa waga. Koła pompowane są wygodne w użytkowaniu, mają średnią wagę całkowitą i dobrze amortyzują. Mogą ulec przebiciu, jednak ich serwis nie kosztuje dużo i potrwa tylko kilkanaście minut. Najlżejsze będą koła wykonane z tworzywa sztucznego – to propozycja do miasta lub na wspólne wycieczki samolotem, samochodem.

Na rynku jest bardzo dużo modeli wózków spacerowych. Można je kupić solo, w wersji 2w1 lub 3w1. Każdy wybór jest dobry, gdy potrzeby rodziny zostaną odpowiednio odczytane, a wózek do nich dopasowany. Bez wątpienia inne oczekiwania będzie miała rodzina mieszkająca w małej miejscowości tuż obok lasu na Podlasiu, a inne ta, która mieszka w drapaczu chmur w centrum Warszawy. Spacerówkę dla dziewczynki bez wątpienia można nabyć w dogodnym budżecie, lub o ultralekkiej wadze. Podziałów na kategorie jest bardzo dużo, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie.