Dlaczego kobiety przestają dbać o swój wygląd?

Delikatny makijaż, upięte włosy, elegancka sukienka i szpilki to atrybuty kobiecości. Niestety wciąż jest wiele kobiet, które nie potrafią lub przesyłają dbać o swój wygląd. Dlaczego tak się dzieje? Oto 4 najczęstsze przyczyny.

Kobieta staje się matką

Rola matki to jedna z najpiękniejszych, ale również i najtrudniejszych ról. Wiele kobiet, stając się matkami, rezygnuje z kariery zawodowej na rzecz troski o dom oraz dzieci. Całodobowa opieka nad dzieckiem, nieprzespane noce sprawiają, że Panie zapominają o sobie i całkowicie poświęcają się swoim maluszkom. Kobiety, które przed ciążą śledziły najnowsze trendy mody i nie wyszły bez makijażu nawet do sklepu, zmieniają się w osoby, które przestały patrzeć na wygląd zewnętrzny.

W ten sposób odbierają sobie prawo do dbania o siebie, wychodząc z założenia, że muszą dbać przede wszystkim o dzieci. W efekcie sprowadzają się do roli tzw. „kury domowej”, która siedzi w domu i lekceważy całkowicie swój wygląd. Na szczęście współczesna mama coraz częściej dba o siebie, swój wygląd, aktywność fizyczną, a nawet i karierę zawodową. Bycie mamą nie może stać się przyczyną utraty kobiecości, która leży w naturze kobiet.

Jeśli jesteś mamą i przestałaś o siebie dbać, zmień to. Znajdź czas na to, aby skompletować odpowiedni strój, ułożyć włosy i nałożyć delikatny make up. Zrzuć z siebie dresy i załóż seksowną sukienkę. Jesteś piękna i musisz to pielęgnować.

Natłok obowiązków

Natłok codziennych obowiązków i tysiąc spraw do zrobienia sprawia, że można się zagubić. Efektem może być utrata poczucia swojej kobiecości. Panie, które mają zbyt wiele na głowie, często zapominają o dbaniu o siebie. Wychodzą z założenia, że nie mają czasu na pielęgnację. Wolą zaoszczędzić kilka minut na obowiązki, niż zrobić delikatny make-up, ubrać się ładnie i upiąć włosy.

Pewny i stabilny związek

Kobiety, które są singielkami, często ubierają się seksownie, wyzywająco, aby kusić mężczyzn. Natomiast, gdy są już w długich związkach, przestają dbać o swój wygląd zewnętrzny. Dzieje się tak, ponieważ czują się pewnie i bezpiecznie z partnerem. Nie muszą już zabiegać o faceta, mają stabilizację. Wynika to z przekonania, że ich partner kocha je i ceni przede wszystkim za osobowość, a wygląd nie znajduje się na pierwszym miejscu.

Najpierw przestają dbać o włosy, porzucają sukienki na rzecz wygodnych dresów. W późniejszym etapie porzucają kosmetyki, zapominają ogolić nogi, aż w końcu tracą swoją poczucie kobiecości. Jednakże wszystkie elementy pielęgnacji i dbania o siebie, nie są po to by zadowolić swojego partnera, ale by pielęgnować swoją kobiecość i akceptować siebie. Nawet w najpewniejszym i cudownym związku, kobieta nie powinna zapominać o sobie.

Praca w domu

Praca w domu to marzenie nie jednej osoby. Pozwala zaoszczędzić czas na szykowanie się do pracy czy dojazd do niej. Nie trzeba również się ubierać według zasad, które panują w danej firmie. Niestety często w efekcie kobiety pracujące w domu przestają dbać o siebie. praca w domu sprawia, że Panie nie zwracają uwagi na swój wygląd, bo nie muszą spełniać standardów czy stosować się do dress code’u.  Należy pamiętać, że wygląd jest wizytówką, wiele o Nas mówi.

Artykuł powstał we współpracy z kobiecym portalem KobiecySwiat.pl.