Filmowe Summer Shorts powracają!

Zapraszamy na letni pokaz filmowy dla wszystkich spragnionych krótkich metraży!

16 września 2019, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 14 zł – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

W tym sezonie program złożony będzie z pięciu międzynarodowych filmów krótkometrażowych, które umilą ciepłe i leniwe wieczory.

Lato będzie towarzyszyć nam w każdym filmie! To właśnie ta pora roku jest dla dwóch przyjaciół przełomowym czasem w wyborze ich drogi życiowej, dla pewnego koguta upały są częścią jego życia w bombajskim mieszkaniu, letni dzień stanowi też scenerię subtelnej love-story, ciepło towarzyszy wzruszającej historii imigranta żyjącego w Danii, wysokie temperatury zapewni też rave ubrany w niezwykłą animację.

Program:

L’été et tout le reste / The summer and all the rest
reż. 
Sven Bresser, fabuła, Holandia 2018, 18′

Kiedy pod koniec lata ostatnie promy z turystami odpływają z Korsyki i większość znajomych Marc-Antoine’a wyjeżdża na studia lub do pracy, on i jego przyjaciel Mickael pozostają na opuszczonej wyspie. Rozpoczyna się w ich głowach wewnętrzna walka między przyzwyczajeniem do rutyny codziennego życia na wyspie a perspektywą wyjazdu na kontynent, gdzie na jednego z bohaterów, wcale nie najbardziej zdeterminowanego do podróży, czeka jego nowa miłość – Marie.

El Afilador / The Sharpener
reż. 
James Casey, fabuła, Meksyk 2018, 9′

W małej kawiarni w centrum Mexico City pracuje młoda kobieta. Dni spędza na przygotowywaniu jedzenia, słuchaniu sentymentalnej muzyki i oczekiwaniu na przybycie obiektu swoich obsesji. 

Tungrus
reż. Rishi Chandna, dokument, Indie 2018, 14′

Obserwacja tygodnia z życia domowników klasy średniej w Bombaju, które przewraca się do góry nogami, gdy ojciec rodziny przynosi do domu pisklę do zabawy dla swoich kotów. „Jeśli rozważacie adopcję koguta, przygotujcie się na to, że wasze życie zamieni się w piekło”.

Abu Adnan / Adnan’s Father
reż. 
Sylvia Le Fanu, fabuła, Dania 2017, 25′

Sayid pragnie zachować status ojca i patriarchy rodziny w nowym środowisku językowym i kulturowym, mimo że jego syn coraz bardziej asymiluje się z duńską kulturą językową. Czy to możliwe, by uzyskać stan równowagi między asymilacją a wiernością rodzimej kulturze?

Fest
reż. Nikita Diakur, animacja, Niemcy 2018, 3′

Rave lalek na strunach. Letni wieczór na osiedlu, rave’owa muzyka i zachodzące słońce.

Łączny czas pokazu: 70′
Zestaw z polskimi i angielskimi napisami.