Jak można przekonać się do zajęć fitness dla mam z dziećmi?

Kluby fitness szukają już wszelkich sposobów na to, aby zachęcić do ćwiczeń nie tylko młode dziewczyny, poświęcające cały swój wolny czas wyłącznie na własny rozwój, ale także młode mamy, które nie zawsze mają na tyle dużo wolnego czasu, aby pozwolić sobie na wypad w celu ćwiczeń poprawiających kondycję. Życie młodej mamy diametralnie się zmienia. Nie można już myśleć wyłącznie o sobie, ale trzeba skupić się na tej małej, wymagającej ciągłej opieki istotce. Dziecko w życiu każdej kobiety przewraca wszystko do góry nogami. Nagle na dalszy plan odchodzą spotkania z koleżankami przy kawie, wielogodzinne zakupy oraz słodkie nicnierobienie. Każda mama wie, że w momencie pojawienia się dziecka wszystkie naiwne mrzonki pora włożyć między bajki i nigdy już do nich nie wracać. Zagoniona w pracy, zagoniona w domu. Trzeba to wszystko gdzieś odreagować. Zajęcia fitness dla mam z dziećmi to wszechstronny eksperyment, w którym zaczyna brać udział coraz więcej klubów. Zaangażowane macierzyństwo przestało być nareszcie czymś wstydliwym dla aktywnych kobiet. Na spotkaniach grupowych fitness wsparcia udzielają sobie zarówno kobiety wychowujące dzieci, jak i te, które postawiły wyłącznie na karierę i własne ambicje. I nikt tu nikogo nie dyskryminuje! Okazuje się po raz kolejny, jak wielka siła tkwi w kobiecej solidarności!

Mama ćwiczy, dziecko się bawi

Zajęcia fitness, na które mamy przychodzą razem ze swoimi pociechami mogą mieć tak naprawdę różnorodny charakter. Dla najmniejszych dzieci przygotowane zostały w klubach specjalne strefy do zabawy. Można tam posłuchać muzyki, oglądać ciekawe filmy, czytać książki, malować lub rysować.  Maleńkie dzieci mogą spokojnie poczekać w kojcach pod czułą opieką nowej cioci, aż mama zakończy intensywny trening. Starsze dzieci z kolei mogą asystować przy treningu i także ćwiczyć. Wspólne zmagania mamy i córki na sali fitness mogą zacieśnić wspólną relację i sprawić, że w domu będzie coraz mniej sprzeczek o totalne drobiazgi, jak to bardzo często bywa w przypadku kobiet. Ćwiczeniom zawsze towarzyszą salwy śmiechu i pozytywny nastrój.

Ćwicz, by być aktywną!

Zajęcia fitness to dobrodziejstwo, w które zainwestować powinna każda szanująca się kobieta, każdego dnia stająca przed nowymi obowiązkami i ich realizacją. Skądś trzeba czerpać siły na kolejne dni niełatwego życia w kraju, gdzie wszystko stanęło na głowie. Ważne jest także ruchowe odreagowanie wszelkich stresów i niewygód, z jakimi spotykamy się każdego dnia, przebywając z innymi ludźmi w szkole, w pracy, w przestrzeni publicznej. Dwie godziny na sali fitness pozwalają wypocić wszystkie smutki, zrzucić zbędne kilogramy, nabrać lekkości oraz dystansu do spraw z pozoru nas przytłaczających. Wpojenie dziecku od najmłodszych lat miłości do sportu i dbania o kondycję fizyczną daje świetne rezultaty. Dzieci w przyszłości nie będą dotknięte problemem otyłości, do życia zaczną podchodzić dynamicznie i na każdym etapie szkolnego życia rozsadzać je będzie czysta energia. A o to przecież w całym życiu chodzi!

Artykuł powstał we współpracy z samocentrum.com