Jak skutecznie dbać o cerę?

Dobranie odpowiednich kosmetyków to podstawa skutecznej pielęgnacji cery. Tanie kremy, toniki czy maseczki drogeryjne niestety mają w składzie dużo chemicznych elementów, które wcale nie poprawiają kondycji skóry. Dlatego warto sięgnąć po specjalne receptury, które pełnymi garściami czerpią z najlepszych darów natury z rejonów odległej Skandynawii.

Jak dobrać kremy do typu skóry?

Prawidłowa pielęgnacja cery wcale nie jest taka prosta, jak się wydaje. Po pierwsze należy prawidłowo dobrać kosmetyki do rodzaju skóry, a to może okazać się niebywale trudne. Bardzo łatwo przesuszyć skórę, co prowadzi do szybszego starzenia się skóry. Dlatego pierwszym krokiem do polepszenia kondycji skóry jest poznanie typu cery. Innych kosmetyków wymaga młoda skóra skłonna do wyprysków, a innych dojrzałą cera ze zmarszczkami. Jest jednak jeden element, który powinien łączyć wszystkie kosmetyki, a mianowicie wykorzystanie naturalnych składników. Chemiczne barwniki czy substancje odpowiadające za nadanie kremowi określonego zapachu ma bardzo zły wpływ na skórę. Istotną rolę odgrywa dogłębne oczyszczenie, nawilżenie. Warto także korzystać z kosmetyków zawierających witaminę C. Preparaty tego typu pomagają zarówno na głębokie zmarszczki, jak i niedoskonałości. To właśnie te elementy sprawiają, że skóra jest jędrna, odżywiona i ma piękny kolor. Witamina C wyrównuje koloryt skóry, dlatego można ją stosować jako kuracja na plamy po trądziku.

Lumene – fińska marka kosmetyków

Poszukując idealny kosmetyków dopasowanych do różnych rodzajów cery, warto sięgnąć po fińską firmę Lumene (https://www.wizazsklep.pl/6_lumene). Marka opracowała preparaty na bazie naturalnych mikro i makroelementów, które występują w Finlandii. Do produkcji tych wysokiej klasy kosmetyków wykorzystuje się wiosenną wodę arktyczną oraz wyciągi z kwiatów i owoców, które są niezastąpionym źródłem wspomnianej już witaminy C. To właśnie dlatego kremy Lumene dogłębnie odżywiają i nawilżają skórę, niwelując niedoskonałości. Dzięki temu można cieszyć się nieskazitelną skórą w każdym wieku.

Regularna pielęgnacja kluczem do sukcesu

Nawet cera z problemami może wyglądać pięknie przy regularnej pielęgnacji. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy zmywamy makijaż. Oczyszczenie skóry to podstawa. Tak przygotowana cera jest gotowa do aplikacji wysokiej klasy kosmetyków, które mają właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne, usuwając nagromadzony pył i kurz z całego dnia.