Jak wybrać poduszkę dla niemowlaka

Co powinno znaleźć się na posłanku dziecka? Na samym początku najlepiej by maluszek spał otulony otulaczem, rożkiem niemowlęcym lub śpiworkiem. Później możemy wprowadzić lekką kołderkę i dedykowaną dla najmłodszych poduszkę niemowlęcą. Przy wyborze odpowiedniego akcesorium zadecydować powinien jego kształt: podusia musi być płaska, aby sen dziecka był bezpieczny i zdrowy.

Funkcjonalne poduszki dla niemowląt to jednak także modele dedykowane do wykorzystania w wózku, nosidełku lub do karmienia. Polska marka Lepre przygotowała w swoim asortymencie bardzo szeroki wybór poduszek stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych maluszkach. Wśród nich znaleźć można standardowe, płaskie podusie do łóżeczka, ale także modele oparte na autorskim projekcie Lepre.

Płaska poduszka dla niemowlaka – podstawa zdrowego snu

Płaska poduszka dla niemowlaka nadawać się będzie do wykorzystania zarówno w łóżeczku, jak również w wózku czy foteliku. Można stosować ją przy przenoszeniu maleństwa lub podłożyć pod głowę, kiedy dziecko utnie sobie drzemkę na macie do zabawy.

  • Tego typu podusia ma hipoalergiczne wypełnienie grubości 1,5 cm, które będzie podtrzymywać głowę w czasie snu, a jednocześnie pomoże zatroszczyć się o zdrowie i prawidłowy rozwój kręgosłupa.
  • Płaskie poduszki marki Lepre mają otoczkę wykonaną z przyjemnej w dotyku i przepuszczalnej bawełny. Wysoka gramatura materiału zapewnia trwałość, a także komfort cieplny dla maluszka.

Na uwagę zasługuje z pewnością także autorski projekt marki Lepre: poduszka niemowlęca-jabłuszko. To nieco grubszy model (wysokości około 3 cm), który można dodać do łóżeczka starszych dzieci, a także wykorzystywać poza domem: w czasie wyjazdów, podróży wózkiem oraz przy zabawie.

  • Piękny design przywodzący na myśl owoc z pewnością pokocha każde dziecko,
  • Wiskoza bambusowa, którą podusia jest wykończona, jest niezwykle delikatna w dotyku. To także znakomita opcja dla małych alergików, ponieważ w połączeniu z wypełnieniem z hipoalergicznej włókniny, poduszka będzie wolna od roztoczy.

Poduszka dla niemowląt – akcesorium w podróży

Marka Lepre tworzy także poduszki dla niemowląt, które dedykowane są do użytku poza łóżeczkiem. To modele o nieco bardziej rozbudowanej strukturze, wyposażone w dodatkowe panele lub specjalną konstrukcję, która ułatwi ułożenie dziecka w wygodnej pozycji.

Poduszki w kształcie motylka zostały stworzone z myślą o podróży w wózku. Ich charakterystyczna forma (podłużny panel z dwoma bocznymi skrzydełkami) pomaga podtrzymać główkę kiedy maluch siedzi.

  • Modele wypełnione są miękką i elastyczną kulką silikonową, która dopasowuje się do kształtu główki, gwarantując odpowiednie podparcie i ochronę przed wstrząsami.
  • Okażą się niezbędnym elementem w każdym wózku i foteliku. Można łączyć je z wkładkami ochronnymi do wózka, a (dzięki obecności troczków) zamocować także na szczebelkach łóżeczka.

Poduszka niemowlęca do karmienia

Wreszcie, wspomnieć warto także o poduszkach, które mają szansę stać się prawdziwym elementem must-have w ekwipunku każdego rodzica. Poduszka niemowlęca do karmienia od marki Lepre ma formę rogala, który ułatwi wygodne podtrzymywanie dziecka w czasie karmienia piersią oraz butelką. Forma ułatwia ułożenie ciała maleństwa w wygodny (i bezpieczny dla niego) sposób.

  • Poduszkę można wygodnie oprzeć na tułowiu i nogach, dzięki czemu podtrzymując dziecko rodzic nie naraża się na tworzenie się bolesnych napięć w barkach czy w okolicy szyi.
  • Tego typu akcesorium można także wykorzystać jako podparcie dla głowy, pleców lub w czasie ciąży.
  • Wypełnienie z kulki silikonowej doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia dobrą przepuszczalność powietrza.

Kompletując poduszki w wyprawce swojego dziecka, warto stawiać na produkty tworzone z dbałością o detale, wyłącznie z wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów. Oferta polskiej marki Lepre obejmuje także kołderki, kocyki, pościele oraz inne akcesoria, których nie może zabraknąć w wyposażeniu świeżo upieczonych rodziców.