Jakie zabytki warto zobaczyć z dzieckiem w Warszawie?

Warszawa to wyjątkowe miasto, które kryje w sobie wiele wspaniałych zabytków dokumentujących historię stolicy. Jeżeli w najbliższym czasie planujesz wyjazd do Warszawy, sprawdź razem z nami, jakie miejsca warto odwiedzić.

Zamek Królewski

Dawna rezydencja królów, zniszczona w trakcie II wojny światowej, obecnie znajduje się tutaj muzeum. Warto zobaczyć Zamek Królewski nie tylko od strony Placu Zamkowego, ale również od strony Wisły, ponieważ prezentuje się wtedy zupełnie inaczej. W zbiorach muzeum można zobaczyć wyposażenie zamkowe, w tym królewskie trony.

Kolumna króla Zygmunta III Wazy

Jest jednocześnie najwyższym i najstarszym świeckim pomnikiem w Polsce. Został wybudowany w połowie XVII wieku przez króla Władysława IV na cześć Kolumna króla Zygmunta III Wazy – jego ojca, który przeniósł stolicę z Krakowa do Warszawy.

Archikatedra – Bazylika Mniejsza p.w. św. Jana Chrzciciela

Jedna z najbardziej znanych świątyń w Warszawie – to właśnie w tej archikatedrze odbywały się w przeszłości koronacje, śluby i pogrzeb królewskie. W podziemiach kościoła znajdują się groby znanych Polaków, między innymi Stanisława Augusta Poniatowskiego czy Henryka Sienkiewicza.

Warszawska Syrenka

Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci w Warszawie, Syrenka jest chyba najbardziej rozpoznawalna – jest symbolem i opiekunką miasta. Jej pomniki znajdują się między innymi na rynku Starego Miasta, nad Wisłą – przy Moście Świętokrzyskim, a także przy ulicy Karowej na wiadukcie Markiewicza.

Kamienne Schodki

Malowniczy zakątek miasta – schodki, które istnieją od XV wieku. Podobno chodził nim sam Napoleon.

Barbakan

Pozostałości murów obronnych miasta. Wzniesione na przejściu z Nowego Miasta na Stare Miasto. Można zobaczyć tutaj również ekspozycje prezentujące historię fortyfikacji.

Pałac Kultury i Nauki

Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w całym mieście – największą atrakcją Pałacu Kultury i Nauki jest przede wszystkim taras widokowy znajdujący się na jej 30. piętrze. W Pałacu znajdują się również muzea i kino.

Grób Nieznanego Żołnierza

Pomnik i grób jednocześnie stojący ku chwale poległym w walkach za ojczyznę. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza służbę pełni warta honorowa i znajduje się wiecznie płonący znicz. Zmiana warty odbywa się każdego dnia o godzinie 12:00.