Kalendarz ciąży – dlaczego warto z niego korzystać?

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. W tym czasie przyszła mama powinna dbać zarówno o siebie, jak i o swoje nienarodzone dziecko. Dlatego każda kobieta, która spodziewa się dziecka, z pewnością doceni narzędzie, jakim jest kalendarz ciąży. Sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

Oczekiwanie na dziecko to wyjątkowy czas. Każda przyszła mama powinna w tym okresie szczególnie dbać o zdrowie i rozwijać swoją świadomość na temat stanu, w którym obecnie się znajduje. Może w tym pomóc m.in. kalendarz ciąży. Jeżeli spodziewasz się dziecka, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Jak dbać o siebie w ciąży?

W ciąży należy zadbać o zrównoważoną, pełną witamin dietę. Warto również stosować suplementy przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży (najlepiej zalecone przez lekarza), a także regularnie zażywać kwas foliowy. Należy pamiętać o tym, że w ciąży kategorycznie zabronione jest picie alkoholu, ponieważ może ono doprowadzić do uszkodzenia płodu. Jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania do ćwiczeń fizycznych, zadbaj o umiarkowaną aktywność, która poprawi Twoje samopoczucie. Pamiętaj jednak o tym, aby zapytać lekarza prowadzącego, czy i jakie ćwiczenia możesz wykonywać. Aby móc jeszcze lepiej zadbać o siebie w czasie ciąży, warto skorzystać z narzędzia, którym jest kalendarz ciąży. Takie kalendarze często można znaleźć w sieci. Pomogą Ci one zwiększyć świadomość na temat przebiegu ciąży, rozwoju płodu oraz tego, jak najlepiej dbać o siebie w poszczególnych tygodniach ciąży.

Który to miesiąc ciąży?

Nie wiesz, który to miesiąc ciąży? Przyszłe mamy często szukają w sieci informacji na ten temat. Pragną dowiedzieć się, jak wygląda rozwój dziecka w poszczególnych okresach ciąży i zastanawiają się, w którym miesiącu i trymestrze ciąży aktualnie się znajdują. Rodzina i znajomi często zadają ciężarnej pytania, który to miesiąc ciąży. Odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ lekarze liczą ciążę w tygodniach, począwszy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Ze względów praktycznych korzystają oni z reguły Naegelego, według której ciąża trwa 40 tygodni (280 dni). Jednak licząc od dnia poczęcia, ciąża trwa około 38 tygodni (266 dni). Przeliczanie tygodni ciąży na miesiące nie jest wcale takie oczywiste. Przykładowo – pierwszy miesiąc ciąży trwa od 0 do 4,5 tygodnia, drugi miesiąc – od 4,5 do 9 tygodnia itd. Istnieje również podział okresów ciąży ze względu na trymestry. Pierwszy trymestr trwa od 1 do 14 tygodnia ciąży, drugi trymestr – od 15 do 27 tygodnia, natomiast trymestr trzeci zaczyna się w 28 tygodniu ciąży i trwa aż do dnia porodu.

Kalendarz ciąży – przydatne narzędzie dla przyszłej mamy

Chcesz zyskać większą świadomość na temat ciąży i rozwoju Twojego dziecka? W takim razie idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kalendarz ciąży. Takie kalendarze znajdziesz na stronach internetowych poświęconych tematyce ciąży. Dzięki nim zapoznasz się z wieloma ciekawymi i pożytecznymi informacjami na temat ciąży i rozwoju płodu w danym okresie. Sprawdzisz, jak rozwija się i jak wygląda Twoje dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży. Dowiesz się, jakie dolegliwości są normalne w danym miesiącu ciąży, a co powinno Cię zaniepokoić. Poznasz również odpowiedzi ekspertów na popularne pytania związane z ciążą i sprawdzisz, jakie badania powinnaś wykonać w danym okresie ciąży. Kalendarz ciąży to bardzo przydatne narzędzie dla każdej przyszłej mamy.

Ciąża to czas, kiedy kobieta powinna zatroszczyć się o siebie w szczególny sposób. Warto zwiększać swoją świadomość na temat rozwoju płodu oraz zmian, które zachodzą w organizmie przyszłej mamy. Dzięki powyższym wskazówkom będziesz mogła jeszcze lepiej zadbać o siebie w okresie ciąży.