Kosmetyki dla dzieci – jakie wybierać?

Skóra dziecka różni się od skóry dorosłego – jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, dlatego też kosmetyki dla dzieci powinny być przede wszystkim delikatne. Nie powinny również zawierać niektórych składników, bo reakcja na substancje drażniące może mieć tragiczne skutki dla młodej skóry.

Kosmetyki dla dzieci to delikatne kosmetyki przeznaczone specjalnie dla maluchów do 3 roku życia. Większość ma właściwości hypoalergiczne i jest przebadana dermatologicznie. Do grupy tej zaliczyć można: balsamy i mleczka do ciała, kosmetyki do kąpieli dzieci, do pielęgnacji pupy dziecka, kosmetyki na słońce, kremy na zimę, do twarzy i ciała oraz oliwki. W większości mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. Zawierają odpowiednio dobrane dla skóry dziecka, kojące składniki.

Warto pamiętać, że odpowiedni dobór kosmetyków dla dziecka powinien być dostosowany do wieku dziecka, należy też zwracać uwagę na ich skład oraz rekomendacje odpowiednich instytucji, jak np. Instytut Matki i Dziecka.

Istotny jest również umiar w stosowaniu kosmetyków (cienka warstwa kremu czy kilka kropel danego produktu w zupełności wystarczy, nadmiar kosmetyków nie służy dziecku.

Ciekawą propozycję dla dzieci, specjalnie z okazji Dnia Dziecka przedstawiła niedawno marka Soraya. Seria Soraya Family Fresh zawiera m.in. Kremowy żel pod prysznic i szampon dla dzieci  2w1. Skład produktów został dobrany tak, by delikatnie dbać o skórę najmłodszych. Kremowa piana z wyciągiem z owsa delikatnie myje i pielęgnuje skórę. Bajkowe rysunki zachęcają do zabawy a świeży owocowy zapach umila kąpiel. Do tego warto zwrócić uwagę na przystępną cenę produktu, za 500 ml  zapłacimy ok. 9 zł.