Kosmetyki do włosów — jak je odpowiednio dopasować


www.freepik.com

Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji. Dedykowane im produkty, należy więc dopasować do ich kondycji, stanu, porowatości i potrzeb. Na początku może wydawać się to trudnym zadaniem, jednak jeżeli znajdziemy odpowiednie dla siebie kosmetyki, szybko zauważymy, że nasza fryzura wygląda coraz lepiej. W jaki sposób je dopasować? Podpowiadamy.

Kosmetyki do suchych włosów 

Aby odpowiednio dopasować produkty do swoich włosów, należy poznać ich typ. Suche włosy zazwyczaj są trudne do ułożenia i pozbawione blasku. Cechuje je również tendencja do elektryzowania się. Warto wiedzieć, że są one podatne na wszelkie czynniki atmosferyczne takie jak gorące powietrze, słońce czy słona woda oraz uszkodzenia mechaniczne spowodowane sprzętami do stylizacji. Suche włosy bardzo często są również zniszczone, dlatego warto rozpocząć ich pielęgnację od maksymalnej ich regeneracji np. przy pomocy https://hairpro.pl/olaplex. Należy pamiętać, aby stosować nawilżający szampon, odżywkę nawilżającą lub regenerującą oraz maski, które zapobiegają utracie wody z łuski włosa.

Kosmetyki do przetłuszczających się włosów

Przetłuszczające się włosy charakteryzują się zazwyczaj tym, że już po kilku godzinach od ich umycia są nieświeże. Często są posklejane, pozbawione objętości i sprawiają wrażenie zaniedbanych. Ten typ włosów to tak naprawdę problem skóry głowy, która wytwarza zbyt duże ilości łoju, przez co dochodzi do przetłuszczania naszych kosmyków.

Dlatego w tym przypadku najpierw warto odżywić i nawilżyć organizm od środka. Jeśli chodzi o kosmetyki, należy unikać tych, które w swoim składzie zawierają SLS oraz silikony, ponieważ są to silne związki powierzchniowo czynne, które dodatkowo przesuszają skórę głowy oraz włosy, jednocześnie pobudzając produkcję jeszcze większej ilości sebum, co tworzy błędne koło. Dlatego warto sięgnąć po delikatne naturalne szampony, a odżywki nakładać od połowy długości włosów tak, aby produkt nie stykał się ze skalpem. Należy je dostosować do potrzeb włosa, czyli jego regeneracji, nawilżenia lub pielęgnacji.

Kosmetyki do włosów farbowanych

Szczególną uwagę należy zwrócić na włosy farbowane, a zwłaszcza te, które zostały rozjaśniane, ponieważ mogą być one szorstkie w dotyku i mieć naruszoną strukturę łusek. Warto wówczas stosować produkty, które przede wszystkim zapewniają ochronę koloru przed promieniowaniem UV oraz jego szybkim wypłukiwaniem się. Należy również stosować maski i odżywki zawierające w swoim składzie silikony, które zapewnią takim kosmykom odpowiednią ochronę. Raz na miesiąc warto również zastosować na nich kurację Olaplex.