Mata Bright Starts – edukacyjna zabawka, którą pokocha twoje dziecko.

Gdy pojawia się na świecie mały człowiek, rodzice chcą mu zapewnić jak najlepsze warunki. Ważna jest pielęgnacja dziecka, sposoby rozszerzania diety, opieka – słowem wszystko. Również to, co związane jest z zabawą i zabawkami podlega pod rodzicielskie rozważania. W końcu większość czasu dziecko spędza na zabawie. Rynek związany z zabawki jest zasypany różnego rodzaju produktami. Wśród nich są te, które będą bardziej drażnić niż bawić, te które są raczej niezbyt użyteczne i te, którymi naprawdę warto się zainteresować. Właśnie do tych ostatnich należą maty edukacyjne.

Mata Bright Starts – co to takiego?

Mata firmy Bright Starts to edukacyjna mata, która dla dziecka może stać się placem zabaw. Używając maty Bright Starts, ma się wrażenie, że to jedna zabawka, w której ukrywa się wiele możliwości. Charakteryzuje się ona dużą przestrzenią dla rozwijającego się dziecka. Posiada też unikalną konstrukcję, co pozwala dostosować ją do potrzeb malucha. Różne konfiguracje ułożeń maty mogą stanowić barierę dla domowych zwierząt bądź rodzeństwa. Jednak jeśli potrzebujemy maty, która będzie nam zastępować kocyk do zabawy, wystarczy odłączyć doczepione pałąki i miejsce dla dziecka jest gotowe.

Czym zaskoczy nas mata Bright Starts?

Mata Bright Starts to cały zestaw różnych możliwości. Do maty dołączona została prześliczna torba z wesołym lwem. W torbie kryją się kolorowe piłeczki. Dzięki nim dziecko może ćwiczyć koordynacje, zręczność i precyzje. Znajdziemy tutaj również i inne atrakcje jak dwanaście zabawek, muzykę i światła. Dwanaście zabawek dołączonych do maty to:

  • grzechotka w kształcie chmurki – grzechotkę wypełniają barwne koraliki, jest ona łatwa do chwytania dla dziecka
  • bezpieczne dla dziecka lusterko
  • materiałowy tukan z grzechotką – tukan wykonany jest z kontrastujących kolorów
  • poduszka, dzięki której dziecko może ćwiczyć brzuszek – poduszka ma intensywne kolory i ciekawe wzory
  • brązowa małpka – małpka jest jednocześnie gryzakiem i grzechotka z kolorowymi koralikami o różnych kształtach, które można obracać
  • muzyczno – świetlny słonik – słonik po uruchomieniu działa około 20 minut
  • 2 elastyczne gryzaki w kształcie listków
  • 3 zawieszki materiałowe – zawieszki są w różnych kształtach i posiadają różne obrazki zwierząt oraz graficzne wzoru; w każdej z nich jest mała dźwiękowa niespodzianka (piszczek, szeleszczący materiał, grzechotka
  • 35 kolorowych piłeczek

Jak używać maty Bright Starts?

Mata edukacyjna Bright Starts, dzięki swoje wielofunkcyjności, może być używana na wiele sposobów. Może ona służyć za bezpieczny kojec dla dziecka. Wysokości ścianek bocznych można ustawić do ok. 21 cm. Inny sposób użycia to gdy dziecko leży na macie na plecach i bawi się zabawkami. Spędza ona w ten sposób aktywnie swój czas. Jeszcze inny sposób zabawy na macie, to leżenie na brzuszku z użyciem poduszeczki lub bez. W ten sposób dziecko ćwiczy mięśnie. Leżąc na brzuszku, maluch może oglądać swoją buzię w lusterku lub bawić się piłeczkami. Mata jest też doskonałym miejscem do ćwiczenia przekręcania się z brzuszka na plecy. Kiedy dziecko zaczyna siadać, mata Bright Starts będzie doskonałym miejscem zabaw. Można wtedy odczepić od niej pałąki, a maluch będzie mógł sięgać po zabawki przymocowane do pętelek na macie. Również przy pierwszych próbach raczkowania mata sprawdzi się doskonale.

Co wyróżnia mate Bright Starts spośród innych mat edukacyjnych?

Mata Bright Starts zachwyca przede wszystkim swoją kolorystyką. W ciepłych kolorach widzimy na niej obrazki ze zwierzątkami, które zaciekawią dziecko. Takie wykonanie, na pewno stymuluje zmysły dotyku i wzroku. Niewątpliwie ogromnym atutem tej maty jest światło, muzyka oraz ciekawe zabawki. Mata jest też wykonana z miękkiego materiału wysokiej jakości. Można ją prać w pralce. Dużym atutem jest też to, że po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Wśród niespotykanych elementów można wyróżnić elektrycznego słonika i poduszeczkę.

Elektryczny słonik jest niesamowicie atrakcyjny. Może on zostać włączony przez dorosłego lub przez aktywność dziecka. Jego umieszczenie sprawia, że dziecko jest nim zainteresowane i świetnie się nim bawi. Paski z rzepami pozwalają na przeniesienie słonika w inne miejsce, nawet poza matę – np. do łóżeczka dziecka.

Poduszeczka to kolejny wyróżniający element. Ma ona łukowaty kształt. Jej główną rolą jest wspierać dziecko przy zabawie na brzuszku. Może jednak mieć jeszcze kilka zastosowań. M. in jest wsparciem dla dziecka, gdy leży na boku oraz pomaga przy pierwszych próbach siedzenia. Poduszka po zewnętrznej stronie posiada pętelki, dzięki czemu z łatwością doczepimy do niej różne zabawki.

Każdy rodzic troszczy się o jak najlepsze warunki wychowawcze i edukacyjne dla swoich dzieci. Szukając odpowiednich zabawek, zadaje sobie pytania: co wybrać, z jakich materiałów, jak wybrać dobrze, jak nie przytłoczyć dziecka niewłaściwymi zabawkami. W tak wielkiej różnorodności dobrze jest wybierać sprawdzone zabawki. Pozwolą one dzieciom, a także rodzicom spędzać czas w bezpiecznej i kreatywnej atmosferze.