Naturalne kosmetyki dla kobiet.

Kosmetyki naturalne biją rekordy popularności i coraz więcej pań decyduje się na ich stosowanie w codziennej pielęgnacji swojego ciała. Skąd wziął się ich fenomen? I czym właściwie cechują się naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalne pojawiły się w naszych sklepach na fali mody ekologii. Coraz większa liczba klientek rozczarowana wszechobecną chemią, zaczęła poszukiwać produktów, które z jednej strony skutecznie nadadzą się do pielęgnacji ciała, a jednocześnie nie będą powodować negatywnych skutków ubocznych, które są udziałem współcześnie produkowanej chemii. Odpowiedzią były właśnie kosmetyki naturalne, które bazowały na składnikach mających pochodzenie roślinne nie zaś chemiczne. Stosuje się w nich ekstrakty oraz naturalne olejki. Bardzo często zawierają wiele składników odżywczych oraz witamin. Często kosmetyki naturalne sięgają do medycyny ludowej i wykorzystują składniki, które znane są ludziom od tysięcy lat. Tak jest z syberyjskim kawiorem, minerałami z Morza Martwego, ekstraktami z roślin azjatyckich czy wszelkimi wyciągami z owoców.

To, co najważniejsze w kosmetykach naturalnych to oczywiście bezpieczeństwo. W większości są hipoalergiczne i mogą być z powodzeniem stosowane bez większych ograniczeń. Mają nie tylko niezbędne badania, gruntownie przeprowadzone przez dermatologów, ale również często wielowiekową tradycję, potwierdzającą ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Ponieważ są tworzone z naturalnych składników, nie musimy się martwić o przenikanie do organizmu szkodliwych substancji chemicznych. Największa zaleta kosmetyków naturalnych jest jednocześnie ich jedyną wadą. Ponieważ produkty te nie zawierają chemicznych utrwalaczy i konserwantów, to ich czas przydatności do użycia jest stosunkowo krótszy niż w przypadku kosmetyków produkowanych na bazie składników chemicznych.
Kolejną zaletą jest możliwość stosowania tego typu kosmetyków do wszystkich rodzajów skóry. Bez względu na to, czy posiadamy jasną, czy ciemną karnację zawsze znajdziemy coś dla siebie. Bez problemów można kupić odpowiednie produkty organiczne do pielęgnacji skóry twarzy, przeciwzmarszczkowe, kremy do ciała czy peelingi. Współcześnie rynek ten znacznie się zwiększył i do naszej dyspozycji co roku producenci oddają coraz to nowe produkty. Znajdziemy tu wszystko, co służy do pielęgnacji czy makijażu. Wśród kosmetyków naturalnych znaleźć można kremy i balsamy do ciała, scruby i toniki i olejki do twarzy, kremy i maseczki na twarz, szampony i balsamy do włosów, kremy do dłoni i stóp, a także cienie do powiek, pomadki czy tusze do rzęs. Znajdziemy tutaj też kosmetyki naturalne dla dzieci, które ze względu na swoją konstrukcję dużo lepiej dbają o cienką i delikatną skórę dziecka niż kosmetyki oparte na składnikach chemicznych. Nie wysuszają jej, nie podrażniają i nie uczulają. Dziecko, które jest myte za pośrednictwem kosmetyków naturalnych, rzadziej zmaga się ze wszelkimi chorobami skórnymi.

Ostatecznym argumentem za jest jak zawsze ekonomia. Kosmetyki naturalne nie są już droższe w stosunku do tradycyjnych kosmetyków drogeryjnych.

Więcej informacji na ziaja.com