Nawilżanie skóry bez tajemnic. Co musisz o nim wiedzieć?

O właściwym nawilżaniu skóry powiedziano niemal tak wiele, jak o najlepszych sposobach na odchudzanie. Mimo to temat ten w dalszym ciągu budzi mnóstwo wątpliwości, nawet wśród kobiet, które uważają, że o pielęgnacji cery wiedzą prawie wszystko.

Nawilżanie jest bez wątpienia jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, z którego nie należy rezygnować bez względu na wiek czy typ cery. Poziom nawilżenia skóry ma ogromny wpływ na jej kondycję, wygląd, koloryt, jędrność oraz elastyczność.

Nawilżać czy nie?

Często jednak dopuszczamy się poważnych zaniedbań w tym zakresie. Najpoważniejszym błędem jest niedostateczne nawilżanie skóry, zwłaszcza mieszanej i tłustej. Wiele pań jest przekonanych, że tego typu cera nie potrzebuje dodatkowego nawilżania, ponieważ wytwarzane przez nią sebum jest świetnym zastępstwem każdego kremu.

nawilzanie-skory-bez-tajemnic-co-musisz-o-nim-wiedziec-chanel-2Nie zdają sobie sprawy, że pomijając ten etap w codziennej pielęgnacji, w ich skórze zostaną zainicjowane mechanizmy obronne, zapobiegające odwodnieniu cery. Przejawiają się one intensywną produkcją sebum, która ma ochronić cerę przed naruszeniem warstwy ochronnej naskórka oraz zaburzeniem równowagi hydrolipidowej.

Czym nawilżać skórę?

Podstawowym sposobem na zachowanie zdrowej i promiennej cery jest regularne stosowanie dobrego kremu nawilżającego. W popularnych sklepach i drogeriach możemy znaleźć dziesiątki kosmetyków, dostosowanych zarówno do potrzeb każdego rodzaju skóry, jak i jej wieku.

Produkty przeznaczone do cery mieszanej i tłustej będą wykazywać także silne właściwości matujące, kremy do skóry dojrzałej pomogą przywrócić jej jędrność i elastyczność, natomiast kosmetyki dla pań borykających się z suchością, podrażnieniami i nadwrażliwością cechują się bogactwem substancji odżywczych.

nawilzanie-skory-bez-tajemnic-co-musisz-o-nim-wiedziec-chanel-3

Dużą popularnością cieszą się również kremy o działaniu regenerującym, takie jak Chanel, które zwalczają oznaki starzenia się skóry, zapewniają optymalny poziom nawilżenia przez długi czas, poprawiają sprężystość i koloryt cery, a także przywracają jej naturalny blask. Nowoczesne kremy regenerujące zachwycają też lekką konsystencją i błyskawicznie się wchłaniają, dzięki czemu mogą być stosowane każdego dnia, również jako baza pod makijaż.

Jak jeszcze pielęgnować skórę?

Oprócz regularnego nawilżania, naszej skórze warto co jakiś czas sprezentować peeling lub maseczkę. Pierwszy z zabiegów pomoże nam usunąć obumarłe komórki naskórka, dzięki czemu nasza cera odzyska gładkość i jednolity koloryt. W sklepach dostępne są między innymi peelingi gruboziarniste, drobnoziarniste, enzymatyczne lub peel-off, które spełniają określone potrzeby różnych rodzajów skóry.

Maseczki natomiast pomogą nam przede wszystkim wzmocnić i utrzymać efekt nawilżenia cery, choć wykazują one także szereg innych właściwości. Wśród najważniejszych korzyści płynących z regularnego używania maseczek wymienia się dogłębne oczyszczenie skóry, poprawę jędrności i elastyczności oraz usunięcie oznak zmęczenia.