Niezbędnik przedszkolaka, ucznia i maturzysty, czyli co kupić przed początkiem roku szkolnego


fot. Anastasia Shuraeva, źródło: Pexels

Plecak oraz zeszyty to podstawa wyposażenia każdego ucznia, jednak poza bazowymi akcesoriami przydadzą się także bardzo wszechstronne flamastry, długopisy, ołówki, temperówki, a nawet kredki. Z tak zapakowanym plecakiem każda pociecha będzie gotowa na nowy rok szkolny.

Uczeń przygotowany na wszystko

Niezależnie od tego, czy kupujemy wyposażenie dla przedszkolaka, czy dla maturzysty, na pewno warto zwrócić uwagę na akcesoria dobrej jakości, które uprzyjemnią naukę w każdym wieku. Maluchy o wiele bardziej będą zwracać uwagę, na ilość kolorowych flamastrów w piórniku oraz ciekawy wygląd kredek, nastolatkowie natomiast będą woleli modne gadżety. Przed zakupami z dzieckiem warto przygotować sobie listę oraz określić budżet, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Dzięki temu unikniemy nieprzewidzianych zachcianek pociechy i kupimy wszystko, co jest potrzebne w przedszkolu, podstawówce i w szkole średniej.

Więcej niż zwykły pisak

Na szczególne miejsce w torbie każdego ucznia zasługują wspomniane już flamastry. Ten rodzaj pisaka doceniamy zazwyczaj z wiekiem, ponieważ pomimo tego, że ma on szeroką końcówkę i intensywny kolor, pozostawia półprzezroczysty ślad. To cecha, która przydaje się przy zakreślaniu tekstów, a co za tym idzie, takie oznaczenia po prostu ułatwiają naukę. Maluchy jednak również nie pogardzą grubymi pisakami, ponieważ kilkulatki przyciągną niebanalne kolory oraz kształt końcówki pozwalający na tworzenie kresek różnej grubości. Jeśli zatem chcemy nabyć flamastry dla licealisty, wybierzmy jasne kolory, jak żółty, pastelowy róż, zielony lub pomarańczowy. Będą one doskonałym tłem dla czarnego druku. Maluchowi możemy zafundować wszystkie kolory tęczy.

Gdzie kupować akcesoria szkolne

Rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego zazwyczaj udają się z dziećmi do supermarketów. Tam w połowie wakacji pojawia się mnóstwo elementów, które mogą się przydać uczniom. Niestety ich cena oraz jakość zdecydowanie odbiegają od oczekiwań opiekunów. Z tego względu zestawy flamastrów, zeszyty, segregatory, piórniki, długopisy, a nawet farbki najlepiej kupić w Internecie. To idealny sposób, by wybrać nie tylko funkcjonalne, ale także ładne akcesoria potrzebne latorośli. Poza tym takie zakupy to oszczędność czasu i pieniędzy. Po pierwsze, ceny w sieci są przeważnie niższe niż w sklepach stacjonarnych, a po drugie, dziecka nie będą kusić gadżety, których po prostu nie zobaczy.

Kompletowanie wyposażenia to dla dzieci jeden z przyjemniejszych momentów związanych z powrotem do szkoły. My jako rodzice nie musimy natomiast wydawać na to fortuny, jeśli zakupy zrobimy z listą w dobrym sklepie Internetowym.