Otulacz bambusowy dla dziecka i jego zalety

Niemowlęctwo to czas szczególny, gdy z jak największą starannością powinniśmy dbać o naszą pociechę. To czas, gdy kupujemy produkty wysokiej jakości, delikatne dla skóry dziecka i przyjemne. Jedną z takich rzeczy jest otulacz bambusowy, idealny dla noworodka.

Czym są otulacze bambusowe

W pierwszych miesiącach życia, dziecko wymaga otulania, czy to realnego – matczynego – czy tego sztucznego – za pośrednictwem np. otulacza. Taki otulacz bambusowy zastępuje pościel, gdyż owijając dziecko, niwelujemy możliwość odkrycia się. Otulacze to przyjemne w dotyku materiały, kwadratowe lub prostokątne, w które zawija się niemowlaka. Dodatkowo, dla ułatwienia, dodaje się do nich rzepy, tak aby dziecko było bezpieczne. Produkt ma imitować ciszę i ciasnotę brzucha matki, co sprawia, że dziecko się wycisza, a jednocześnie posiada swobodę ruchów. Ma wiele właściwości, szczególnie ważnych dla dzieci. Prócz tego, że jest miękka, delikatna i naturalna, to ma także właściwości antybakteryjne, nie daje odczynów alergicznych i ma właściwości antystatyczne. Do tego dostępna jest w kilku rozmiarach, które można dobrać do potrzeb matki i dzieci. Można zatem wybrać kocyk bambusowy w rozmiarze 75x100cm, który sprawdzi się do wózka czy kołysce. Te rozmiary mogą również służyć jako pieluszki bambusowe. Tymczasem rozmiar 110x120cm może być wykorzystywany jako kołdra lub koc, który zastosujesz np. na plażę lub możesz go użyć dla nieco starszych dzieci. Samo używanie otulacza jest niezwykle proste i wystarczy dobierać je do pory roku. Zimą ubieraj je na śpioszki, a na upalne dni na body z krótkim rękawem. Założenie takiego kocyka polega po prostu na zawinięciu dziecka, podobnie jak robi się to z chustą. Dodatkowo można go też używać do karmienia.

Otulacz bambusowy lub muślinowy

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaki otulacz bambusowy wybrać? Czy może jednak wybrać inny materiał? Tkanina bambusowa to materiał, powstający na bazie naturalnych włókien, uzyskiwanych z łodyg bambusa. Może powstać z niego otulacz lub lekki kocyk, który możemy kupić np. na stronie https://www.dobreliski.pl/ . Tymczasem muślin to materiał produkowany z jedwabiu, wełny lub bawełny. Otulacz z bawełny muślinowej jest gładki, miękki i delikatny. W żaden sposób nie jest niebezpieczny dla niemowląt, a ponadto długo zachowuje pierwotne właściwości. Muślin jest trochę mniej śliski niż bambus, ale posiada te same właściwości, dzięki którym jest przyjazny dla alergików. Ponadto muślin jest łatwy do utrzymania w czystości oraz jest tkaniną oddychającą. Tak naprawdę oba materiały są bardzo dobre dla dziecka, chociaż te bambusowe po kilku praniach może stać się nieco bardziej szorstki. Jak zwykle – wybór jest między materiałami jest tu indywidualny.

Zalety otulacza

Otulacz bambusowy przede wszystkim jest miękki, a także jedwabiście gładki. Kocyki bambusowe wykonane są z zasadą zrównoważonego rozwoju. podczas upraw bambusa nie stosuje się pestycydów czy innych środków ochronnych, gdyż sam zwalcza wszelkie złe patogeny. Jest to materiał przyjazny nie tylko dla niemowląt, ale także dla środowiska. Jest w pełni biodegradowalny i podlega naturalnemu rozkładowi. Bambus posiada też właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne oraz jest antyalergiczny. Ma też właściwości termoregulacyjne i oddycha, co sprawia, że nada się na lato i zimę. Produkt z bambusu są wysokiej jakości, niezwykle chłonne, mięciutkie, trwałe i wytrzymałe. Pranie tegu materiału również nie przysparza trudności – wystarczy do tego temperatura 30 – 40 stopni Celsjusza i brak zmiękczaczy czy płynów do płukania.