Pierwsze dni Podlaskiej Oktawy Kultur za nami!

Pierwsze dwa dni Podlaskiej Oktawy Kultur 2016 już za nami. Do tej pory mieliśmy okazję obejrzeć na scenie przy Ratuszu zespoły z Turcji, Maroka, Rumunii, Ukrainy, Białorusi, a także różnych krańców Polski.

Trzeci dzień to kontynuacja warsztatów polskich tańców tradycyjnych z Piotrem Zgorzelskim, spotkanie z Kapelą Maliszów oraz występ białoruskich Chabrów, ukraińskiej Vesnyanki i dwóch polskich grup – Janusz Prusinowski Kompania i Białka. Nowością tegorocznej edycji jest transmisja na żywo dostępna w Internecie jako pierwszy wynik w wyszukiwarce po wpisaniu hasła: „Podlaska Oktawa Kultur na żywo”.

W galerii Spodki WOAK można obejrzeć wystawę fotografii instrumentów, które zagrały w ubiegłych latach. Codziennie w godz. 14-19 jest otwarty namiot animacyjny, z którego żadne dziecko nie wyjdzie z pustymi rękoma.

Oktawa to wspaniały pomysł, jeśli spędzacie lato w mieście, a że jest jedynie raz w roku, po prostu musicie na niej być. To okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale i do rozwijających spotkań. Tych, do których nie dotarły jeszcze dźwięki muzyki z tak ciekawych zakątków świata, zapraszamy szczególnie gorąco.

fot. WOAK