Planowanie czasu z dziećmi – sprawdzone sposoby

W natłoku codziennych obowiązków brakuje Ci czasu dla najbliższych? Chcesz spędzić czas z rodziną w ciekawy sposób, jednak weekendy poświęcasz na sprzątanie i zakupy? Kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie zadań. Przemyślana organizacja czasu pozwoli Ci na skuteczną priorytetyzację zadań oraz znalezienie dodatkowego czasu wolnego do wykorzystaniu w towarzystwie najbliżej rodziny i przyjaciół.

Jak znaleźć czas wolny w natłoku pracy?

W codziennym życiu coraz częściej zaczyna brakować nam czasu na przyjemności. Praca na etat oraz obowiązki domowe przytłaczają nawet najlepiej zorganizowane osoby. W takiej sytuacji najlepszym sposobem jest przygotowanie rozpiski zadań na tydzień i ich sprawiedliwe rozdzielenie pomiędzy wszystkich domowników. Grafik przygotowany w tygodniowym planerze na ścianę powinien obejmować informacje na temat godzin pracy rodziców, planu lekcji dzieci oraz ich zajęć dodatkowych. Dzięki temu w łatwy sposób zauważysz, kto ma czas na zrobienie zakupów spożywczych oraz odkurzenie mieszkania.

Jak nauczyć dzieci planować?

Ważnym elementem nauki organizacji czasu jest przyzwyczajanie dzieci od najmłodszych lat do odpowiedzialnego planowania. W tym celu warto wybrać atrakcyjny wizualnie planer dla ucznia z oferty sklepu Planu, w którym będzie on mógł zaplanować codzienne odrabianie lekcji oraz wpisywać zajęcia dodatkowe. Dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej świetnie sprawdzi się planodniownik na lodówkę z zestawem magnesów. Suchościeralna powierzchnia będzie stanowić doskonałe ćwiczenie pisania dla najmłodszych. Planowanie w formie zabawy pozwoli na wyrobienie nawyków związanych z realizacją zadań domowych, co przełoży się na późniejsze sukcesy naukowe. Dodatkowo dziecko niemal natychmiast zauważy korzyści płynące z planowania. Szybko odrobione lekcje staną się bowiem sygnałem do rozpoczęcia zabaw.

Wspólna organizacja czasu rodziny

Warto pamiętać o tym, że wspólne planowanie czasu może być doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Najlepszym momentem na ustalenie grafiku może być początek tygodnia, kiedy to rodzice z dziećmi podzielą obowiązki domowe. Organizacja czasu może wieńczyć zaplanowanie ciekawego wypadu. W tym celu warto wybrać miesięczny planer magnetyczny z powierzchnią suchościeralną. Dzięki niemu będziesz pamiętać o wszystkich terminach i ważnych zadaniach. Już nigdy nie zapomnisz o meczu piłki nożnej oraz konkursie tanecznym. Dodatkowo wspólnie zaplanowana wycieczka do kina czy zoo pozwoli umocnić rodzinne więzy i w konstruktywny czas spędzać weekendy i przerwy w nauce.

Jaki planer dla rodziny wybrać?

Planer do domuWybór rodzinnego planera powinien być dostosowany do potrzeb oraz wieku użytkowników. W ofercie sklepu Planu znajdziesz szeroki wybór terminarzy dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. W ofercie dostępne są zarówno warianty do powieszenia na lodówkę, jak i na ścianę. Suchościeralna powierzchnia pozwoli na nieograniczoną liczbę modyfikacji i zmianę planów. Ponadto atrakcyjna wizualnie forma stanowi dodatkową zachętę dla najmłodszych dzieci. Kolorowe magnesy i rysunki pomogą w wyrobieniu odpowiednich nawyków i rytuałów. Planery mogą spełniać liczne funkcje w zależności od rozmiaru oraz miejsca umocowania. Mogą stać się zarówno wygodnym planem lekcji na lodówce lub praktyczną listą zakupów aktualizowaną przez wszystkich domowników.