Pomysł na rodzinny wieczór – gry dla dzieci! Zobacz nasze propozycje!


Zdjęcie: FAT BRAIN TOYS GRA LOGICZNA COGGY

Poznaj rodzaje gier dla dzieci, które nie tylko sprawiają radość, ale także dają możliwość rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego.

Gry dla dzieci są ważnym elementem świata dziecka. Jako rozrywka mogą być atrakcyjne lub stanowić środek do rozwijania umiejętności. Uczą dziecko pewnych zachowań oraz uspołeczniają i integrują je z rówieśnikami

Spośród szerokiej oferty gier możemy wybierać gry logiczne, ekonomiczne, strategiczne, pamięciowe, kooperacyjne czy edukacyjne.

Wpływają szeroko na ważne sfery rozwoju dziecka:

  • komunikacja i integracja w grupie,
  • rozwój inteligencji emocjonalnej,
  • nauka przegrywania i dążenia do wygranej,
  • cierpliwość.

1. Gry logiczne

Gry logiczne rozwijają przede wszystkim (tego się nie spodziewaliście, prawda?)… logiczne myślenie! I to w skuteczny sposób – dziecko pochłonięte pyszną zabawą rozwija jednocześnie umiejętność wyciągania prawidłowych wniosków. Zabawa z innymi dziećmi pomaga dziecku rozwijać logikę, cierpliwość i motywację.

2. Gry strategiczne

Idealnie sprawdzające się gry dla chłopców to oczywiście… gry strategiczne! Sprawdzą się również dla lubiących ten gatunek gier dziewczynek. Dla wszystkich jednak pozostają niezrównanym źródłem dobrej zabawy. Gry strategiczne przyczyniają się do rozwoju umiejętności planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań. Tak więc dzieci mogą uczyć się tworzenia strategii poprzez granie w gry strategiczne.

Zdjęcie: JANOD STATKI BITWA MORSKA GRA LOGICZNA MAGNETYCZNA

3. Gry zręcznościowe

Gry zręcznościowe to świetny sposób na miłe spędzenie czasu z dzieckiem, a jednocześnie wspieranie jego zdolności manualnych.

Podczas zabawy dziecko wykorzystuje swoje małe rączki do wykonywania czynności i rozwija koordynację oko-ręka. Gry zręcznościowe są idealne na długie wieczory, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu.

Zdjęcie: B.TOYS GRA ZRĘCZNOŚCIOWA RZUT OBRĘCZĄ DO CELU

4. Gry edukacyjne

Co może być lepszą motywacją do nauki dla Twojego dziecka niż zabawa? Gry edukacyjne są najlepszym odzwierciedleniem podejścia nauka przez zabawę, ponieważ skłaniają maluchy do zdobywania wiedzy w prosty, zabawny sposób. A Ty docenisz to rozwiązanie jeszcze bardziej – to korzyść dla obu stron!

 

Zdjęcie: AUZOU JEDNOROŻCE ZESTAW 20 GIER PODRÓŻNYCH

 

5. Gry wyścigowe

Chcesz być pierwszy? Ja będę pierwszy! Kto z was chce grać w najciekawsze gry wyścigowe? Gry wyścigowe są świetnym sposobem na zabawę, ale pomagają również rozwijać inteligencję emocjonalną poprzez zwiększenie zdolności do interakcji z innymi.

 

Zdjęcie: DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

Gry dla dzieci występują w wielu rodzajach, dzięki czemu możemy znaleźć idealną propozycję dla każdego dziecka. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogą cieszyć się tego typu zabawkami, a rodzice będą zadowoleni z faktu, że są one zarówno zabawne, jak i edukacyjne.

Zobacz wszystkie propozycje w kategorii gry dla dzieci – kliknij!

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy