Samotny rodzic a zdolność kredytowa – co warto wiedzieć?

Jak wygląda zdolność kredytowa samotnego rodzica i czy ma on szansę otrzymać kredyt hipoteczny lub gotówkowy od banku? W wielu przypadkach samotna mama lub tata mogą mieć problem z płynnością finansową, szczególnie jeśli odpowiedzialni są za opiekę nad większą liczbą dzieci. Wydatki rosną, a jedna pensja może nie wystarczać. W takim przypadku zastrzyk gotówki byłby bardzo pomocny, czy jednak jest możliwy?

Banki zawsze sprawdzają zdolność kredytową osób ubiegających się o pożyczki czy kredyty, szczególnie gdy chodzi o większe kwoty. Również w przypadku rodziców samotnie wychowujących dzieci procedury tej nie da się uniknąć, jeśli jednak jej wynik będzie satysfakcjonujący dla banku, nic nie stoi na przeszkodzie, by przyznać samotnemu rodzicowi dodatkowe środki.

Zdolność kredytowa – co jest brane pod uwagę?

Wejdź na kredytowo.org i przekonaj się, że samotni rodzice również mogą mieć na tyle dobrą zdolność kredytową, by został im przyznany kredyt. Sprawdź tę profesjonalną porównywarkę finansową i zobacz, w którym banku masz szansę otrzymać pieniądze na najbardziej odpowiadających Ci warunkach. Zaoszczędzisz w ten sposób czas na chodzeniu po wielu instytucjach i niekończących się rozmowach z konsultantami. Zanim jednak jeszcze rozpoczniesz poszukiwania, zorientuj się, co dokładnie brane jest pod uwagę w przypadku określania zdolności kredytowej rodzica samotnie wychowującego dziecko.

Czy samotni rodzice mają zdolność kredytową?

Najprościej mówiąc, oceny zdolności kredytowej dokonuje się, porównując przychody klienta banku oraz jego comiesięczne koszty. Pod uwagę brane są stawki za mieszkanie, codzienne wydatki, różnego rodzaju zobowiązania czy stałe opłaty. Następnie bank kalkuluje, czy przy danej kwocie przychodów oraz liczbie rozchodów osoba ta będzie w stanie spłacać regularnie i bez problemu kolejne zobowiązanie.

Z perspektywy banku dziecko to niestety dodatkowe koszty i obciążenie, szczególnie w przypadku samotnego rodzica. Nie przekreśla ono jednak szans na zdobycie kredytu hipotecznego czy gotówkowego. Wystarczy, że rodzic wystarczająco dużo zarabia lub otrzymuje regularne alimenty w odpowiedniej wysokości.

W przypadku kredytu hipotecznego często przeszkodą jest duża kwota, o którą stara się samotny rodzic. Co prawda często spłacanie kredytu i opłacanie własnościowego mieszkania pokrywa się kwotowo z kosztami wynajmu, bank jednak niechętnie wypłaca potężne sumy, gdy wysokość dochodów nie jest zbyt wysoka. Warto w takiej sytuacji przemyśleć jednak rozłożenie zobowiązania na większą liczbę miesięcy i w ten sposób zwiększyć zdolność kredytową. Dzięki temu comiesięczna spłata będzie łatwiejsza i bardziej wiarygodna dla banku.

Co bierze pod uwagę kalkulator zdolności kredytowej dla samotnych rodziców?

Kalkulator zdolności kredytowej może wziąć pod uwagę również wcześniejsze zobowiązania oraz rodzaj zatrudnienia samotnego rodzica. Umowa o pracę na czas nieokreślony oraz brak zaległości we wcześniejszych spłatach rat czy pożyczek bez wątpienia będą działały na korzyść potencjalnego pożyczkobiorcy.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących przyznawania kredytów rodzicom samotnie wychowującym dzieci znajdziesz na stronie https://kredytowo.org/kredyt-dla-samotnej-matki-czy-jest-mozliwy/.

Czy samotny rodzic może wziąć kredyt hipoteczny lub gotówkowy?

Skorzystaj z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej i zorientuj się, na jaką pożyczkę możesz liczyć jako samotny rodzic. Następnie porównaj najlepsze oferty banków przygotowane przez Kredytowo.org i ciesz się dodatkowymi środkami, które wpłyną na Twoje konto.