Sok z brzozy – właściwości i zastosowanie

Coraz więcej osób wraca do swoich korzeni i stara się korzystać z dóbr natury, które mają nam dodawać energii i wzmacniać nasze zdrowie oraz odporność. Jednym z bardzo cennych, naturalnych produktów jest sok z brzozy, który można uzyskać przez krótki czas w roku. Co daje nam picie tego magicznego napoju?

Sole mineralne i przeciwutleniacze – co zawiera sok z brzozy?

Eliksir życia ceniony jest od wieków, ponieważ ma wspaniałe właściwości dla naszego zdrowia. Zawiera garbniki, przeciwutleniacze, sole mineralne jak miedź, żelazo, wapń i potas, ale również aminokwasy. Można go czerpać przede wszystkim z pnia drzewa, jednak wiele osób pozyskuje sok również z liści rośliny i jej pąków. Bardzo bogaty w najważniejsze dla nas sole mineralne sok brzozowy pomaga w leczeniu nerek, wspiera układ krwionośny, leczy wrzody żołądka, rwę kulszową i pozwala pozbyć się problemu anemii.

Wiele osób stosuje właśnie sok z brzozy wiosną, kiedy popularne są przeziębienia i infekcje. Sok wspomaga organizm w walce z uporczywymi wirusami, dlatego doskonale radzi sobie z grypą i podobnymi chorobami.

Działanie przeciwbólowe soku z brzozy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sok z brzozy jest często składnikiem maści przeciwbólowych, które stosuje się przy bólach kręgosłupa i w rwie kulszowej. Napój pomaga też obniżyć gorączkę, dlatego działa bardzo kompleksowo, kiedy w organizmie zaczyna się stan zapalny.

Sok z brzozy dla anemików

Bardzo cenny w sole mineralne sok polecany jest również osobom z niedokrwistością. Pomaga uzupełnić organizm w żelazo, potas, wapń, witaminy – tak potrzebne nam do codziennej zdrowej egzystencji. Co ważne, sok brzozowy można pić w każdym wieku, dlatego bez problemu rodzice mogą wspierać tym eliksirem zdrowie dzieci, które niechętnie sięgają po warzywa, czy mięsa i ryby. Bardzo ważne, aby wybierać produkt naturalny, o niskiej zawartości cukru. Niektóre produkty w sklepach w swoim składzie mają bardzo dużo ksylitolu, który pochodzi właśnie z brzozy, jednak w nadmiarze szkodzi, jak każdy cukier.

Odtruwanie organizmu i wsparcie dla układu pokarmowego

Lekarze polecają picie soku z brzozy osobom, które cierpią na wrzody żołądka i trudności z trawieniem. Wspaniale normalizuje on soki trawienne, pomaga funkcjonować wątrobie i jelitom. Naturalny sok z brzozy poprzez swoje działanie pomaga oczyszczać się organizmowi z toksyn. Zdrowa wątroba radzi sobie z nimi znacznie lepiej i szybciej. Regularne picie soku brzozowego to wspaniały sposób na ładną cerę, włosy, skórę i paznokcie.

Wiosna to czas, kiedy wiele osób myśli o detoksykacji po zimie. Dzięki temu, że można wtedy zdobyć świeży sok, prosto z drzewa, jeszcze korzystniej działa on na nerki i wątrobę, wspomagając procesy oczyszczania się po zimie. Jeśli to możliwe, powinna go wówczas popijać cała rodzina.