Ubranie na Chrzest dla dziecka

Sakrament Chrztu Świętego jest ogromnym wydarzeniem dla całej rodziny. Każdy rodzic chce, by ten dzień został wyjątkowo przeżyty, stąd też tak dużą wagę przykłada się do stroju dziecka, czy osoby chrzczonej. Najważniejsze jest by strój był elegancki i odpowiadał do powagi uroczystości. Często w rodzinach przechowywane są ubranka do chrztu dla chłopca czy dziewczynki na pamiątkę. Nie chodzi o to, by wydawać fortunę na ubranie, tylko by było inne niż na co dzień, by podkreślało tą wyjątkowość i uroczystość tego dostojnego dnia. Oczywiście musi być także dostosowane do płci dziecka.

Propozycje ubranka do chrztu dla chłopca

Najczęściej ubranka do chrztu dla chłopca (więcej pod adresem https://balumi.com.pl/kategoria/ubranka-dla-chlopcow/) składają się z garnituru, ponieważ rodzice chcą przez to podkreślić uroczystość tego dnia. Wiele sklepów oferuje także gotowe komplety chłopięce na chrzest. W skład takiego kompletu wchodzą eleganckie spodnie i dopasowana do nich koszula. Jest to mniej elegancki strój, ale równie odpowiedni do uroczystości. Jest on po prostu bardziej wygodny dla dziecka, szczególnie dla takiego kilkumiesięcznego maluszka. Oprócz spodni i koszuli można założyć na to kamizelkę bądź gustowny sweterek. Oczywiście odzienie wierzchnie musi być dostosowane do warunków atmosferycznych. W chłodniejsze dni zaleca się ubranie kurtki. Przede wszystkim dziecko powinno być ciepło i wygodnie. Warto zwrócić uwagę na kolory dobieranych części ubioru, by ze sobą właściwie współgrały. Komplet jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba szukać pojedynczych części i ich do siebie dopasowywać. Warto też dobrać odpowiednie buciki. Najczęściej spotykane są te w kolorze białym lub beżowym, choć teraz coraz częściej spotykane są również inne opcje kolorystyczne. Na głowę nakłada się dziecku czapeczkę, kiedyś występowały tylko takie z falbankami, dziś bardziej stawia się na różnice płciowe i dla chłopców najczęściej oferowane są specjalne kaszkiety.

Ubranko na chrzest dla dziewczynki

Najczęściej wybieranym strojem dla dziewczynek w dniu ich Chrztu Świętego są sukienki. Dziś spotykane są przeróżne modele i rodzaje, od bardziej stonowanych i tradycyjnych po bardziej wyrafinowane i nowoczesne. Występują skromne sukienki oraz bardziej strojne z dodatkowymi aplikacjami i haftami. Najczęściej wykonane są lśniącej satyny albo bardzo dobrej bawełny. W chłodniejsze dni na sukienki nakłada się szykowny płaszczyk bądź pelerynkę. Najczęściej wybierane są sukienki w kolorze białym, choć nie jest to obowiązkowe. Spotyka się dziewczynki także w sukienkach beżowych. Płeć dziewczynek najczęściej podkreśla się różowymi aplikacjami i dodatkami. Alternatywą dla sukienek są tuniki. Ich skromny i prosty wygląd także są odpowiednie, by podkreślić uroczystość Chrztu Świętego. Na tuniki zakłada się bolerka czy też sweterki. Na główki dziewczynek zakłada się szykowne czapeczki, które występują w bardzo wielu rodzajach. W ciepłe dni, na głowach pojawiają się szykowne opaski, które mogą być przyozdobione koralikami, perełkami czy innymi aplikacjami. Na stopy zakłada się dopasowane do całego stroju maleńkie buciki.

Artykuł przygotowany przy wsparciu specjalistów z firmy Balumi.